PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Prace domowe online

  • chelmonline.pl    27 listopada 2012 - 09:34
Chełm. Prace domowe online

Nauczyciele języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmie po raz pierwszy prezentują alternatywną wersję odrabiania prac domowych.
Uczniowie klas 4a, 4c, 5a, 5b oraz uczniowie klas szóstych, którzy uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego dla dzieci szczególnie uzdolnionych, zostali zaproszeni do e-klas.

Każda grupa ma do dyspozycji zeszyt ćwiczeń z zestawami zadań językowych, podzielonych na podstawowe sprawności językowe. Do ćwiczeń dostępny jest materiał audio. Tego typu prace domowe mają wiele zalet: uczeń pracuje w środowisku, które dobrze zna i akceptuje, nie potrzebuje też systematycznej pomocy rodzica. Premiowana jest terminowość , ponieważ każda praca ma wyznaczoną godzinę wykonania.

Uczeń może też natychmiast sprawdzić co zrobił i dokonać korekty, ćwiczenia są bowiem zintegrowane z pomocą gramatyczną i leksykalną. Dziennik ocen w przejrzysty sposób pokazuje wyniki, a prace domowe są natychmiast oceniane i przedstawiane procentowo. Uczniowie entuzjastycznie podchodzą do tej formy utrwalenia wiedzy i sami domagają się dodatkowych zadań. Do pracy online zachęcają nauczycielki języka angielskiego: Anna Wojciechowska i Jolanta Obst.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • polka, 2012-11-28 08:38:30

    Pani Jolanto, zgadzam się z Panią. I nawet trochę mnie oburza ta sytuacja - nauczyciel po godzinach (!) pracuje na swoim sprzęcie, jednak czy ktoś mu dopłaca extra za dodatkowy czas pracy lub za eksploatowanie własnego sprzętu komputerowego? Nie sądzę. Nauczyciele zabierają sporo roboty papierkowej ...do domu, do tego jak jeszcze doliczyć czas spędzany na tworzenie ćwiczeń internetowych - dochodzi przynajmniej połowa dniówki. Odbębniana charytatywnie. Dodam, że jest to obiektywna opinia, nie jestem nauczycielką. Po drugie - opisany wyżej projekt jest super. Ale tylko dla uczniów posiadających w domu dostęp do internetu. Mimo, że mamy XXI wiek, niestety są osoby, które nie mają w domu nawet komputera. Przykre trochę, że zdolne ale biedne dziecko ma ograniczoną możliwość rozwoju i zapunktowania u nauczycieli jako osoba pracowita. Kolejny ważny, poruszony przez Panią problem to właśnie opłaty za wszystko. Składki na ksero, składki na papier, składki na to i tamto. Nie dość, że na szkolnictwo idzie z naszych podatków, to jeszcze płacimy komitet rodzicielski (w szkole średniej stawka wynosi pow. 100 zł) i składki na tzw. "klasowe" (ok. 5 zł na miesiąc). Na co idą te pieniądze, skoro każda klasa musi składać się dodatkowo na toner do ksera i papier? Warto również poruszyć kwestię podręczników, które co roku pożerają z kieszeni rodziców wiele pieniędzy. Kraj zamiast postawić na kupno podręczników do szkół (tak by były w szkole i przechodzily z rocznika na rocznik) bawi się we wprowadzanie podręczników on-line, czyli tylko dla tych, których stać. A biedneGO - w d* GO! ;/  rozwiń
  • jolanta1, 2012-11-27 18:25:15

    Wszystko fajnie, tylko dlaczego nauczyciele nie maja w szkolach porządnych, nowoczesnych komputerów i dostępu do szybkiego łącza internetowego? Normalnie średniowiecze i dziadostwo. Nauczyciele są zmuszani do pracy w domach na swoim sprzęcie, no bo przeciez nauczyciela stać, ale państwa to już nie. ...Już mam powoli dosyć tego sponsorowania szkoły, no i niestety uczniowie pracują w coraz gorszych warunkach, bo ja nie będę ze swoich pieniędzy wydawać na ksero, papier czy tusz. Niech szkola daje. Nie po to zarabiam aby sponsorować społeczeństwo, czy państwo - zalezy jak na to spojrzeć. Po prostu mam juz dość.  rozwiń