PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Rekrutacja do szkół i przedszkoli

  • chelmonline.pl    29 lutego 2012 - 12:08

W marcu rozpocznie się nabór do samorządowych przedszkoli oraz szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zapisy na rok szkolny 2012/2013, podobnie jak w latach poprzednich, będą prowadzone z wykorzystaniem elektronicznego systemu wspomagania rekrutacji.

W przedszkolach i szkołach ponadgimnazjalnych trwa jeszcze przygotowywanie ofert edukacyjnych. Szczegółowe informacje dla rodziców i dzieci na temat oferty edukacyjnej szkół i placówek, zasad rekrutacji, terminów oraz bieżące aktualności w tym zakresie będą zamieszczone na początku marca na specjalnie udostępnionej stronie rekrutacji oraz stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm (zabierz głos/oceń prezydenta), jak również w poszczególnych szkołach i placówkach.

Najwcześniej rozpoczną się zapisy do samorządowych przedszkoli. Wykorzystanie systemu znacznie ułatwia prowadzenie działań rekrutacyjnych zarówno dla dyrektorów przedszkoli jak też rodziców i dzieci, a w szczególności pozwoli na uniknięcie blokowania miejsc. Podobnie jak w roku ubiegłym zapisy do przedszkoli będą odbywały się w 2 etapach, tj. etap potwierdzania kontynuacji – dla dzieci już uczęszczających oraz etap rekrutacji – dla dzieci nowo zapisujących się do przedszkola.

Dodatkowe informacje w tym zakresie można uzyskać w poszczególnych przedszkolach, jak również w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Chełm pod nr telefonu 82 564 09 00. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.