PARTNER PORTALU
  • BGK

Co uczniowie wiedzą o wyborach?

  • pt/pap    28 lutego 2017 - 07:40
Co uczniowie wiedzą o wyborach?
Ponad 4,6 tys. uczniów weźmie udział w pierwszym etapie konkursu wiedzy o prawie wyborczym (fot.ceo.org.pl)

• Ponad 4,6 tys. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w pierwszym etapie konkursu wiedzy o prawie wyborczym.
• Organizatorami konkursu odbywającego się pod hasłem "Wybieram wybory" są Krajowe Biuro Wyborcze i Państwowa Komisja Wyborcza.
"Cieszy nas, że tak wielu młodych ludzi jest zainteresowanych prawem wyborczym. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie wpłynie na kształtowanie świadomości, jak ważny jest udział w wyborach - nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród ich rodzin i kolegów" - podkreśla szef Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj.

W pierwszym etapie konkursu, który odbędzie się w szkołach, uczniowie będą rozwiązywać test wyboru składający się z 25 pytań - informuje Krajowe Biuro Wyborcze. W drugim - na szczeblu województwa - zwycięzcy eliminacji szkolnych napiszą esej.

Finaliści spotkają się 25 kwietnia z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na wylosowane pytania. Troje najlepszych uczniów otrzyma nagrody pieniężne - zapowiada KBW.

Chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło ponad 4,6 tys. uczniów z 567 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.