PARTNER PORTALU
  • BGK

Comenius w sosnowieckich szkołach

  • esosnowiec.pl    6 maja 2011 - 17:14
Comenius w sosnowieckich szkołach

Sosnowieckie szkoły realizują projekty w ramach unijnego programu Comenius.
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Sosnowcu od września ubiegłego roku realizuje dwa projekty w ramach programu Comenius - Uczenie się przez całe życie. Pierwszy z nich pt. „Wszyscy jesteśmy częścią tej samej gry" przeprowadzany jest przez grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 z Oddziałami Specjalnymi. Drugi projekt pt. „Jeden człowiek, jedno drzewo" realizowany jest przez uczniów z Gimnazjum nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi.

Celem projektu „Wszyscy jesteśmy częścią tej samej gry" jest uświadomienie uczniom, że w dobie gier komputerowych są również inne sposoby spędzania czasu wolnego. Na przykład takie jak coraz bardziej zapominane gry ich rodziców i dziadków. Dzieci biorące w nim udział będą mieli możliwość poznania tradycyjnych gier podwórkowych z Hiszpanii i Turcji. W tym celu, w dniach od 9 do 13 maja Szkoła Podstawowa nr 33 będzie gościć 3 nauczycieli z Turcji i 3 nauczycieli z Hiszpanii. Będzie to już trzecie spotkanie państw partnerskich. W czasie pobytu zaplanowano między innymi spotkanie w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu.

W ramach projektu realizowanego przez Gimnazjum nr 27 została nawiązana współpraca ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Grecji oraz Turcji. W październiku 2010r. 2 uczniów oraz 2 nauczycieli miało możliwość zwiedzenia pięknych zakątków Hiszpanii w trakcie pierwszej wizyty partnerskiej. W połowie maja tego roku grupa nauczycieli wyjeżdża na kolejne spotkanie projektowe, tym razem do Turcji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.