Coraz bardziej rosną wydatki szkolne

  • GK/cbos.pl
  • 27-10-2011
  • drukuj
Kwoty przeznaczane na zakup podręczników (364 zł w przeliczeniu na jedno dziecko) stanowią obecnie ponad połowę ogólnych wydatków na potrzeby edukacyjne dzieci – o 25 proc. więcej niż w 2009 roku.
Coraz bardziej rosną wydatki szkolne

Tak wynika z badania „Aktualne problemy i wydarzenia” zrealizowanego przez CBOS w październiku 2011 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat ogólne wydatki w przeliczeniu na jedno dziecko wzrosły średnio o 11 proc. Niemal połowa rodziców (49 proc.) przyznaje, że w tym roku szkolnym przynajmniej niektóre podręczniki, z których korzystają ich dzieci, nie są nowe.

Czytaj też: Drogie podręczniki rujnują rodziny

Jednocześnie 51 proc. rodziców, których dzieci nie mają używanych książek, twierdzi, że najważniejszym tego powodem jest fakt, że nauczyciele zbyt często zmieniają podręczniki i tym samym uniemożliwiają ich ponowne wykorzystanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Podręczniki szkolne muszą się zmieniać; to jest istota edukacji. Ale pod dwoma warunkami: 1) Muszą nadążać za rzeczywistym rozwojem wiedzy, a nie dla "picu", i 2) Ich wydawanie musi być dokonywane najtańszą technologią. Dziś - w stosunku do zarobków - są ponad trzykrotnie droższe niż... przed wojną. rozwiń

NiT, 2011-10-27 17:37:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE