Coraz więcej sześciolatków do szkoły

Coraz więcej rodziców sześciolatków wysyła swoje dzieci do szkoły. W największych miastach jest nawet dwa razy więcej zgłoszeń do pierwszych klas niż rok temu.

"Nie zwracamy uwagi na statystyki. Cieszymy się, że coraz większej liczbie samorządów udaje się sprostać wymaganiom stawianym przez rodziców" - mówi Justyna Sadlak z biura prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Bo jeszcze przez dwa lata to do rodziców będzie należała decyzja o posłaniu sześciolatka do szkoły zamiast do zerówki - zaznacza gazeta.

W 2012 roku obowiązek szkolny obejmie wszystkie dzieci w tym wieku. Statystyki z ubiegłego roku nie wyglądały imponująco. Tylko 4,3 proc. sześciolatków poszło do pierwszych klas: najwięcej na Mazowszu (6,6 proc.) i Pomorzu (5,9 proc.), najmniej w województwie lubuskim (2,7 proc.). O tym więcej pisze dziś"Metro".

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Gratuluję dobrego samopoczucia paniom z MEN!! :-(( słowami doktora ze "Szpitala na peryferiach" - gdyby głupota umiała fruwać, to latałyby jak gołębice, tyle można powiedzieć o towarzystwie z MEN. Ja swojego dziecka nie puszczę do szkoły wcześniej, niż gdy skończy 7 lat!... rozwiń

zibi, 2010-08-19 13:28:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU