PARTNER PORTALU
  • BGK

Ćwierć miliarda złotych nie skusiło sześciolatków

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    22 czerwca 2012 - 06:44
Ćwierć miliarda złotych nie skusiło sześciolatków

Od września br. naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych rozpocznie znacznie mniej sześciolatków niż w roku ubiegłym.
Ćwierć miliarda złotych nie pomogło przekonać rodziców, by ich dzieci wcześniej zaczęły edukację.

Czytaj też: Zamiast sześciolatków w szkołach, podwyżki dla nauczycieli w przedszkolach

Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez „Dziennik Gazetę Prawną”, w niektórych miastach takich dzieci będzie nawet o połowę mniej. Rodzice wolą, aby zostały w przedszkolach albo zerówkach.

Licząc w skali kraju, w zeszłym roku do pierwszej klasy trafił co piąty sześciolatek. We wrześniu br. szkołę podstawową miały rozpocząć obowiązkowo wszystkie dzieci urodzone w 2006 r. Jednak MEN ugięło się pod naporem jesiennych protestów i w styczniu tego roku przesunęło reformę o dwa lata.

MEN na reformę edukacji przewidziało 244 mln zł, z czego 96 mln zł miało być przeznaczone na zakup dodatkowych materiałów dydaktycznych dla sześciolatków, a prawie 148 mln zł – na budowę i modernizację szkolnych placów zabaw.

Ale aby modernizacja się udała, samorządy z własnej kieszeni musiały wyłożyć drugie tyle, a nie było ich na to stać – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Generalny, 2012-06-22 16:11:17

    A ja proponuję zadbać o te dizeciaki już dziś ! Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle po...ważne konsekwencje w wieku dorosłym. Wzrastający z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowania się problematyką profilaktyki wad postawy. Środowiskiem ucznia jest szkoła. Uczniowie spędzają w niej wiele godzin dziennie, stąd środowisko szkolne jako całość ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest więc stałe i konsekwentne eliminowanie ze środowiska tych czynników, z którymi wiąże się powstawanie lub pogłębianie istniejących już wad i zaburzeń rozwojowych oraz stwarzanie jak najlepszych warunków pracy dla uczniów.Aby temu zapobiec proponujemy podjąć współpracę z FUNDACJĄ "Akademia Zdrowych Pleców" zgłoszenia kierować na e-mail:generalny@o2.pl zapraszamy na strony rehmedan.pl i azpfundacja.org  rozwiń
  • Horror - szeciolatki, 2012-06-22 12:20:57

    Niektorzy rodzice moze i zgodziliby sie, ale bylo ich za duzo do podzialu