PARTNER PORTALU
  • BGK

Cyfrowa szkoła w Mokrzeszowie

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    17 maja 2012 - 10:03
Cyfrowa szkoła w Mokrzeszowie

Nowoczesny sprzęt multimedialny zastąpi tradycyjne podręczniki w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie.
Gminna placówka oświatowa znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląski, które zostały zakwalifikowane do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – Cyfrowa szkoła”

Program „Cyfrowa szkoła” jest częścią wieloletniego programu, który ma służyć rozwijaniu kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania nowoczesnych technologii.

Celem projektu jest też zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Uczniowie i nauczyciele, dzięki rozwojowi kompetencji cyfrowych, nabędą niezbędne kwalifikacje do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie złożyła wniosek i znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląskim zakwalifikowanych do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – Cyfrowa szkoła”.

Wnioski złożyło aż 3507 publicznych szkół podstawowych uprawnionych do tego typu dofinansowania. Ale tylko 20 placówek oświatowych w woj. dolnośląskim może mówić o szczęściu, a wśród nich właśnie szkoła w Mokrzeszowie.

W ramach tego projektu szkoła podstawowa uzyska dotację w wysokości 112 500 złotych (w tym 80% – dotacji celowej z budżetu państwa i 20% wkładu własnego organu prowadzącego) na zakup przenośnych komputerów dla uczniów i nauczycieli, tablice interaktywne, projektory multimedialne, drukarki, skanery. Szkoła będzie realizowała I wariant programu.

Program będzie realizowany do 31 sierpnia 2013 roku, a jego głównym celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.