Cyfrowa szkoła z poślizgiem?

  • PAP/Rzeczpospolita
  • 10-03-2012
  • drukuj
Pilotażowy program "Cyfrowa szkoła" najprawdopodobniej nie ruszy, tak jak planowano, 23 marca. Od dwóch miesięcy urzędnicy resortu edukacji nie są bowiem w stanie przygotować dokumentu niebudzącego zastrzeżeń.
Cyfrowa szkoła z poślizgiem?

Według "Rzeczpospolitej" uwagi zgłoszone przez Ministerstwo Finansów były zapewne powodem tego, że projekt rozporządzenia został zdjęty z obrad stałego komitetu Rady Ministrów.

Wiceszef MF Dominik Radziwiłł zarzucił MEN, że chce zasponsorować zakup komputerów szkołom niepublicznym, mimo że nie ma do tego prawa. Sprzęt mógłby być przekazany do tych placówek jako darowizna, ale wtedy musiałyby zapłacić od tego podatek - dodał.

MEN nie zgadza się z tą argumentacją. Uważa, że programem mogą być objęte również szkoły niepubliczne. Jednak w piśmie do "Rz" resort nie podał, kiedy program ma szansę wystartować.

Czytaj też: Cyfrowa szkoła rusza na próbę

Jak stwierdza gazeta, to niejedyny problem z pilotażem, który ma być pierwszym etapem procesu cyfryzacji edukacji. Na etapie konsultacji społecznych eksperci zarzucali, że projekt rozporządzenia jest tak nieprecyzyjny, iż szkoły zamiast np. laptopów mogą kupić odtwarzacze mp3 czy cyfrowe aparaty fotograficzne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

wypadałoby przeprosić za ten poślizg który jest spowodowany przeciwnościami losu rzecz jasna

Kamizella, 2012-03-10 18:54:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE