PARTNER PORTALU
  • BGK
="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Czadowa kampania w Łodzi

  • PAP    22 lipca 2012 - 09:07
Czadowa kampania w Łodzi

Projekt adresowany jest m.in. do dzieci i młodzieży. Zaplanowano dwie edycje konkursów szkolnych dla gimnazjów i szkół średnich z terenu województwa łódzkiego. Pierwsza edycja odbędzie się jesienią tego roku; druga - za rok.
Zaplanowano także cykl 20 imprez edukacyjno-kulturalno-rozrywkowych "Patrol Ale Czad!" dla mieszkańców 10 miast w Łódzkiem. Osiem imprez odbędzie się jeszcze w tym roku, 12 w 2013 r. "Patrole odwiedzą tereny zakwalifikowane jako obszary występowania przekroczeń emisji, oraz szczególnie zagrożone możliwością zatrucia tlenkiem węgla" - wyjaśnił Makowski.

Tegoroczne "patrole" ruszą 21 września w Sieradzu, a następnie odwiedzą Pabianice, Łódź, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów i Zgierz.

Na jesień zaplanowano też konkurs na krótki film edukacyjny ukazujący zagrożenia zatrucia czadem. Trwające minutę filmy mogą być realizowane za pomocą kamery ale także telefonu komórkowego. W styczniu przyszłego roku do mediów trafi również audycja audiowizualna na temat niskiej emisji na terenie województwa łódzkiego.

Projekt jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Statystyki dotyczące zatruć czadem są zatrważające. Tylko od stycznia do marca tego roku na terenie całej Polski strażacy interweniowali ok. 2500 razy udzielając pomocy osobom, które były poszkodowane w wyniku oddziaływania tlenku węgla. W całym kraju 124 osoby poniosły śmierć w wyniku zaczadzenia, a niemal 1500 zostało poszkodowanych.

W województwie łódzkim od stycznia do marca tego roku strażacy interweniowali w tych przypadkach 157 razy. Trzy osoby zmarły, a 68 osób uległo podtruciu czadem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.