PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas na cyfrowe podręczniki

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    7 marca 2012 - 08:30
Czas na cyfrowe podręczniki

45 mln zł w ramach projektu „Cyfrowa szkoła” wyda MEN na podręczniki cyfrowe. Uczniowie dostaną je za darmo.
Lada dzień rząd odpali program „Cyfrowa szkoła”. Z budżetu pójdzie na sprzęt multimedialny dla szkół 50 mln zł – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Do tej pory rządowy program skupiał się wokół sprzętu. Okazuje się, że MEN znalazło dodatkowe 45 mln zł z funduszy unijnych, którymi dysponuje Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. I za te pieniądze mają powstać zupełnie nowe e-podręczniki.

Zostaną ogłoszone konkursy, do których będą mogli stanąć również wydawcy aktualnie produkujących podręczniki. MEN planuje, aby cyfrowe podręczniki były dostępne na darmowej platformie na tzw. wolnych licencjach. Co oznacza, że państwo zapłaci za ich wyprodukowanie, a potem udostępni je za darmo wszystkim uczniom i nauczycielom.

Jednocześnie MEN wycofało się z planów, żeby nałożyć na wydawców podręczników papierowych obowiązek publikowania ich również w formie cyfrowej.

„Cyfrowa szkoła” to na razie pilotaż, w sumie pochłonie 115 mln zł z pieniędzy budżetowych i unijnych. Jeśli się uda, rząd planuje od 2013 r. rozszerzyć program na wszystkie szkoły w kraju – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Informatycy miażdżą cyfrową szkołę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.