PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas na "EUROwyzwanie"

  • slaskie.pl    21 marca 2011 - 13:32
Czas na "EUROwyzwanie"

Jak wykorzystać członkostwo w Unii Europejskiej? W jaki sposób zdobyć fundusze na przedsięwzięcia realizowane w województwie śląskim? Tego rodzaju zadania czekają na uczestników Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „EUROwyzwanie”.
I tak konkurs odbędzie się 10 czerwca 2011 r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Aby dostać się do ścisłego finału, będą musieli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej i jej funduszach, kreatywnością oraz umiejętnością przekonywania. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, pozaszkolnego oraz finału.

W pierwszym zainteresowane szkoły dostaną test sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej. Dzięki niemu wybiorą trzech najlepszych uczniów, którzy utworzą szkolną drużynę. W kolejnym etapie drużyny z najwyższymi wynikami napiszą projekt, który mógłby otrzymać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego lub Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do ścisłego finału dostanie się osiem grup. Ich zadaniem będzie przedstawienie przygotowanej wcześniej prezentacji oraz udział w teście wiedzy „Kto pierwszy ten lepszy”.

Nagrodą główną dla trzech pierwszych miejsc będzie wyjazd studyjny do instytucji unijnych w Brukseli. Patronami honorowymi wydarzenia i fundatorami nagród są Posłowie do Parlamentu Europejskiego – Małgorzata Handzlik, dr Jan Olbrycht oraz Jarosław Kalinowski. Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Śląskiego.

Merytorycznie odpowiedzialni za jego realizację są: Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego, Wydział Rozwoju Regionalnego oraz Wydział Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

Szkoły zainteresowane udziałem w „EUROwyzwaniu” zobowiązane są do przesłania formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej na adres eurowyzwanie@slaskie.pl lub za pośrednictwem faxu – nr 32/77 40 402 do 8 kwietnia 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.