PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas pracy psychologów i logopedów szkolnych

  • AT    17 października 2012 - 18:28
Czas pracy psychologów i logopedów szkolnych

Czas pracy nauczycieli psychologów czy logopedów szkolnych nie może wynosić 40 godzin, bo uniemożliwia to realizację pozostałych obowiązków nauczycieli - informuje resort edukacji.
- Wydaje się ,że  samorządy nie chcą pamiętać  o tym, że uchwały określające tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć psychologów , pedagogów , logopedów i doradców zawodowych podlegają rygorom art. 42 ustawy Karta Nauczyciela - informuje Sławomir Broniarz prezes ZNP.

Jak dodaje dyskryminowani czują się nauczyciele psychologowie , pedagodzy, logopedzi i doradcy zawodowi zatrudnieni na terenach jst, które zwiększyły w ramach obecnego wynagrodzenia o 40 - 50% tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć.

Czytaj też: Obcinają pensje nauczycielom 

- Ponadto w wyniku działania organów prowadzących  za swoją pracę otrzymują zdecydowanie mniejsze wynagrodzenie niż osoby wykonujące tę samą pracę na terenie innych jst - informuje Broniarz.

W związku z zaistniałą sytuacją ZNP przedstawiło sowje wątpliwości resortowi edukacji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w odpowiedzi opublikowało stanowisko w sprawie tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycieli: psychologów, logopedów, pedagogów, z którego wynika, że kompetencje do określania pensum w tych przypadkach ma organ prowadzący szkołę.

- Ustalenie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli pedagogów, psychologów lub logopedów
w wymiarze 40 godzin, uniemożliwia nauczycielom realizację obowiązków, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 – 3 ustawy - donosi MEN.

Chodzi o zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły oraz czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.

Zobacz stanowisko MEN

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.