PARTNER PORTALU
  • BGK

Czeladź: Protest przeciwko likwidacji szkoły specjalnej

  • pt    2 lutego 2016 - 08:48
Czeladź: Protest przeciwko likwidacji szkoły specjalnej

Władze starostwa w Będzinie chcą zlikwidować szkołę specjalną w Czeladzi (fot.zsspecjalnych)

• Władze starostwa w Będzinie chcą zlikwidować szkołę specjalną w Czeladzi.
• Rodzice dzieci stanowczo protestują.
4 lutego w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbędzie się nadzwyczajna sesja w sprawie likwidacji Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi. Starostwo przygotowało już uchwały o likwidacji placówki. Ta decyzja wywołała zdecydowany protest rodziców niepełnoprawnych dzieci.

O tym, że starostwo planuje likwidację rodzice dowiedzieli się z… informacji na stronach Biuletynu Informacji Publicznej starostwa. Pisemny protest rodziców trafił do starostwa, kuratorium oświaty i Ministerstwa Edukacji.

Także władze miejskie Czeladzi twierdzą, że nic o planach starostwa nie wiedziały.

Starostwo tłumaczy, że liczba uczniów w powiatowych szkołach specjalnych zmniejszyła się w ostatnich latach o ponad 40 procent i konieczne jest łączenie placówek. Takie rozwiązanie ma także, zdaniem władz powiatowych, zapewnić wyższy poziom kształcenia i lepszą opiekę nad dziećmi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • rodzic, 2016-02-02 19:25:44

    Kolejne kłamstwa starostwa zdjęto punkt o likwidacji szkoły poto aby 4lutego na posiedzeniu podłożyć wniosek o przekształcenie szkoły co ròwnież wiąże sie z likwidacją szkoły chcą uciszyć sytuacje nie dajmy się oszukiwac przez starostwo będzinskie.