PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa stawia na tablety

  • PAP    16 kwietnia 2012 - 12:44
Częstochowa stawia na tablety

Uczniowie, którzy najlepiej poprowadzą lekcje z wykorzystaniem tabletów w organizowanym przez częstochowski samorząd konkursie „Tablety w gimnazjum i szkole podstawowej”, przyczynią się do wyposażenia ich klas w te urządzenia.
Zakup tabletów dla częstochowskich szkół znalazł się w budżecie Częstochowy (zabierz głos/oceń prezydenta) na 2012 rok. Przeznaczono na ten cel 150 tys. zł. Rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj powiedział w poniedziałek, że konkurs ma związek z tą decyzją i pomysłem wprowadzenia tabletów do szkół.

„Zastanawialiśmy się, w jaki sposób przekazywać szkołom tablety– czy wyposażać w nie te placówki, które osiągają najlepsze wyniki w nauce, czy zakupić je dla tych szkół, gdzie uczy się młodzież pochodząca z mniej zasobnych rodzin. Zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs, aby uniknąć takiej administracyjnej formy podziału” – wyjaśnił Tutaj.

Na zgłoszenia do konkursu „Tablety w gimnazjum i szkole podstawowej” samorząd czeka do wtorku. Konkurs będzie się odbywał w dwóch etapach. W pierwszym etapie, czyli od 18 kwietnia do 7 maja, młodzi uczestnicy pod opieką nauczyciela będą przygotowywać w formie elektronicznej konspekt jednej lekcji z wybranego przedmiotu, z tematyką i zagadnieniami nie wykraczającymi poza treści zawarte w podstawie programowej, za to – jak poinformowało PAP biuro prasowe Urzędu Miasta – „z maksymalnym wykorzystaniem komputera i internetu”.

Do drugiego etapu, który będzie się odbywał w dniach od 14 do 18 maja, zakwalifikują się szkoły, których uczniowie przygotują najciekawsze prace. Każdy z wybranych uczniów będzie musiał poprowadzić lekcję z wykorzystaniem multimediów. W czasie pokazu w ławkach szkolnych zasiądą pozostali autorzy prac oraz nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.

Nagrodą główną, którą ufunduje Urząd Miasta Częstochowy, będzie ok. 100 tabletów, które zostaną przekazane do klas trzech uczniów, którzy zwyciężą w konkursie. Tablety dostaną także nauczyciele.

W komisji konkursowej zasiądą: pracownicy wydziału edukacji urzędu miasta, specjaliści ds. e-learningu, nauczyciele oraz przedstawiciele Biura Funduszy Europejskich. Tablety trafią do szkół we wrześniu. Uczniowie będą mogli z nich korzystać nie tylko w szkole, ale także w domu. Będą także testować istniejące na rynku programy multimedialne przeznaczone dla szkół.

W dalszej kolejności miasto będzie się starało o doposażenie pozostałych szkół oraz opracowanie programu e-learningowego. „Jest wola, żeby kontynuować projekt przy współfinansowaniu zewnętrznym, mam tu ma myśli fundusze unijne” – zaznaczył rzecznik.

Częstochowski samorząd zarządza 136 jednostkami oświatowymi, w których uczy się ponad 28 tys. uczniów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.