PARTNER PORTALU
 • BGK

Czy nauczyciele są sprawiedliwi?

 • JL    1 grudnia 2015 - 09:36
Czy nauczyciele są sprawiedliwi?

36 proc. uczniów potwierdza, że zwykle nie są uczciwi wobec nauczycieli.

Uczniowie twierdzą, że w pracy nauczyciela nie daje się do końca być sprawiedliwym wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych.
Celem badania „Efekty wychowawcze szkoły ‒ test funkcjonowania moralnego” było stworzenie zbioru kwestionariuszy psychologicznych, które mogą służyć nauczycielom, wychowawcom czy pedagogom szkolnym do pracy z uczniami.

Wynika niego, że 36 proc. uczniów potwierdza, że zwykle nie są uczciwi wobec nauczycieli.

Nieco ponad 24 proc. badanych uczniów uważa, że ludziom można ufać w większości sytuacji. 26 proc. nie zgadza się, że uczniom można zostawiać dużo swobody na ich własne decyzje, a 43 proc. wskazuje, że ludzie bez kontroli nie postępowaliby uczciwie.

Badanie zrealizowano od IV do VI 2014 roku. Wzięło w nim udział 605 uczniów, 120 nauczycieli i dyrektorów z 12 wybranych celowo szkół z klas: VI szkoły podstawowej, I i III gimnazjum oraz I liceum ogólnokształcącego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (4)

 • Starsza, 2015-12-02 16:31:56

  Moralność to podmiotowy sposób realizacji normy ktora jest na zewnątrz ucznia albo nauczyciela...zależy kogo oceniamy. Immanuel Kant powiedział w swojej pedagogice że najpierw musi być dyscyplina zewnętrzna któtą tworzy nauczyciel i wtedy ta zewnętrzna dyscyplina może stać się wewnętrzną dyscypliną ...podmiotu. Wszystko zależy od metod dyscyplinowania.  rozwiń
 • woźny, 2015-12-01 16:54:49

  Do belfer: A za czasów Platformy Obywatelskiej, czyli POkrętaczy, cudów nie było ???
 • belfer, 2015-12-01 14:25:52

  Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości wszędzie będzie praworządnie i sprawiedliwie - dotyczy to również szkoły. Cud, cud !!!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: