PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy ocalą liceum ogólnokształcące?

  • www.sztafeta.pl (Agnieszka Kopacz)    30 grudnia 2011 - 09:08
Czy ocalą liceum ogólnokształcące?

31 sierpnia skończy żywot prowadzone przez powiat Liceum Ogólnokształcące w Ulanowie. Powiat niżański nie chce dłużej utrzymywać szkoły, w której uczy się zaledwie 50 uczniów.
Z problemem funkcjonowania szkół zmaga się, podobnie jak wiele samorządów w całej Polsce, też powiat niżański. Najgorsza jest sytuacja w liceum w Ulanowie.

– Tylko w ubiegłym roku samorząd powiatu dopłacił do funkcjonowania tej szkoły około 300 tysięcy złotych. Z roku na rok liczba uczniów spada i, mimo podjętych działań, nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej – stwierdza wicestarosta niżański Sławomir Czwal. – Podczas ostatniego naboru okazało się, że chętnych do pierwszej klasy liceum było 12-13 osób. To stanowczo za mało.

Starosta dodaje, że klasa pierwsza podczas ostatniego naboru powstała tylko dlatego, że władze samorządowe Ulanowa zadeklarowały, że dopłacą do jej funkcjonowania 25 tysięcy złotych. Kwota ta nie pokrywa jednak kosztów związanych z funkcjonowaniem oddziału. Drugie tyle musiało dołożyć starostwo, by tylko same pensje nauczycieli się zbilansowały.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.