PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy pies może wytropić podatki?

  • GK    21 lutego 2012 - 10:03
Czy pies może wytropić podatki?

W ramach współpracy Ministerstwa Finansów z Uniwersytetem Dzieci odbył się cykl warsztatów pt. „Czy pies może wytropić podatki?”
Na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie funkcjonariusze Służby Celnej zapoznawali młodych studentów z zagadnieniami dotyczącymi podatków.

Dzieci w wieku 8-9 lat w hali odlotów poznawały wszystkie ważne punkty portu lotniczego, szukały granicy państwa polskiego i odpowiadały na pytania, co to jest VAT i akcyza. Studenci poznali również czworonożnych pracowników Służby Celnej, psy Ulalę i Sambę. W warsztatach, które odbyły się 4, 11 i 18 lutego br., uczestniczyło ponad 190 dzieci.

Są to już kolejne zajęcia zorganizowane dla Uniwersytetu Dzieci w ramach współpracy z Ministerstwem Finansów.

Uniwersytet Dzieci to nowoczesna edukacja wzorowana na wykładach i warsztatach akademickich, adresowana do dzieci w wieku 6-13 lat i przystosowana do ich możliwości percepcyjnych i poznawczych. To pierwszy w Polsce i zarazem największy dziecięcy uniwersytet. Rocznie w jego programach bierze udział prawie 8000 dzieci. Działa w czterech ośrodkach – w Warszawie, Krakowie, Olsztynie i we Wrocławiu. Istnieje od 2007 roku, jest organizacją non profit.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.