PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy samorządy dotują martwe dusze?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Lublin    10 września 2011 - 20:04
Czy samorządy dotują martwe dusze?

Miejski wydział oświaty kontroluje lubelskie szkoły dla dorosłych, bo „Gazeta” napisała, że niektóre takie placówki wyciągają od samorządu dotacje na „martwe dusze”.
Najdrastyczniejszy przykład podany przez „Gazetę” dotyczy Poznania: szkoła dla dorosłych dostawała co miesiąc dotację na 62 zgłoszonych uczniów, na miejscu okazało się, że zajęcia nie odbywały się od miesięcy – informuje „Gazeta Wyborcza Lublin”.

Czytaj też: MEN chce zreformować szkoły dla dorosłych

Miejski wydział oświaty i wychowania zapewnia, że w Lublinie takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, bo kontrole odbywają się jeszcze zanim na konto szkoły wpłyną pieniądze z dotacji.

Tak wynika z uchwały lubelskiej rady miasta. Kilka dni temu jednak urzędnicy trafili do szkoły, która deklarowała, że będzie prowadzić lekcje od 1 września, ale tak się nie stało. Problemem był też brak właściwej umowy najmu z placówką oświatową, od której szkoła chciała wynajmować pomieszczenia – informuje „Gazeta Wyborcza Lublin”. Teraz zostanie złożony wniosek o wykreślenie jej z ewidencji, właśnie po to, żeby nie doszło do wyłudzenia dotacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.