Darmowa sztuka dla niepełnosprawnych

  • JK/kujawsko-pomorskie.pl
  • 09-05-2011
  • drukuj
Przez cały maj osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z oferty nieodpłatnego zwiedzania muzeów i galerii w wielu miejscach województwa kujawsko-pomorskiego.
Darmowa sztuka dla niepełnosprawnych
To odpowiedź placówek kulturalnych na apel samorządu województwa. Część z nich prowadzić będzie akcję także w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Projekt „Majówki z kulturą i sztuką" łączy się z obchodzonym na początku maja Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Powstał w Urzędzie Małkowskim jeszcze w ubiegłym roku. W tym roku na apel marszałkowskiej administracji, by zaprosić niepełnosprawnych do zwiedzania, odpowiedziało szesnaście muzeów i galerii.

- We wszystkich tego typu akcjach chodzi przede wszystkim o dwie rzeczy: o zmianę postaw społecznych wobec niepełnosprawnych oraz przełamywanie izolacji. Wierzę, że obie są możliwe, między innymi za sprawą takich wydarzeń jak nasza majówka - podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

Do nieodpłatnego zwiedzania muzeów i galerii, zgodnie z harmonogramem projektu, uprawnieni są wszyscy zamieszkali w Kujawsko-Pomorskiem niepełnosprawni. Warunkiem jest okazanie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE