PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowe testowanie e-booków w bibliotece

  • PAP    10 października 2012 - 10:02
Darmowe testowanie e-booków w bibliotece

Olsztyńska biblioteka publiczna w listopadzie uruchomi stronę internetową, na której za darmo będzie można korzystać z niektórych e-booków.
Na początku biblioteka chce udostępniać książki z dziedziny ekonomii i biznesu – chodliwe acz szybko tracące aktualność.

Jak poinformował dyrektor biblioteki publicznej w Olsztynie Krzysztof Dąbkowski, testowanie e-booków będzie mogło odbywać się w domach czytelników. „Każdy z nich będzie musiał wcześniej przyjść do biblioteki po login i hasło” – powiedział Dąbkowski.

Podczas testowego korzystania z e-booków będzie można robić notatki elektroniczne i zaznaczać na swoje potrzeby fragmenty książek.

Podczas testowania strony do czytania e-booków miejska biblioteka zamierza udostępnić pozycje z zakresu ekonomii, biznesu, przedsiębiorczości. O książki te zabiegają zwłaszcza studenci, bo są one drogie, a – jak powiedział Dąbkowski – wiedza w nich zawarta szybko traci aktualność, wymaga uzupełnienia o kolejne przykłady czy zachodzące w danej branży zjawiska. Dlatego studenci nie chcą ich kupować, wolą wypożyczać.

„Jeśli się okaże, że na te pozycje nie ma zapotrzebowania bez problemu będziemy mogli wymienić je na inne” – zapowiedział dyrektor biblioteki.

Strona z e-bookami w pełni ma zostać udostępniona czytelnikom w 2013 roku.

Aby udostępnić czytelnikom dostęp do multimediów, olsztyńska biblioteka publiczna już obniżyła o kilkadziesiąt zł ceny abonamentów na korzystanie z tych zasobów (najdroższy, roczny kosztuje 50 zł) i wprowadziła możliwość kupienia dostępu zaledwie na miesiąc (kosztuje 10 zł).

„Ta ostatnia oferta jest skierowana np. do tych osób, które w Olsztynie spędzają wakacje czy ferie” – powiedział Dąbkowski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.