PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowy dostęp do internetu dla ubogich

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    9 czerwca 2011 - 10:38
Darmowy dostęp do internetu dla ubogich

W czerwcu ruszy rekrutacja beneficjentów realizowanego przez urząd marszałkowski projektu, zakładającego nieodpłatne zapewnienie dostępu do internetu 3,5 tysiącom gospodarstw.
Program obejmie osoby niepełnosprawne oraz rodziny o najniższych dochodach województwa kujawsko-pomorskiego.

– Nasz program ma umożliwić korzystanie z nich także tym środowiskom, które nie byłyby w stanie uczynić tego o własnych siłach – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Budżet programu pod nazwą „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego” wynosi 25,7 mln zł.

85 procent tej sumy to środki z puli programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsięwzięcie obejmuje przekazanie zestawów komputerowych z oprogramowaniem i dostępem do internetu, sfinansowanie dostępu do internetu gospodarstwom domowym wyposażonym w komputer, a także szkolenia, dzięki którym wszyscy objęci programem poznają podstawy obsługi komputera.

Partnerami są gminy i powiaty w całym województwie, które pomogą dotrzeć do osób potrzebujących i wybrać beneficjentów.

Nabór wniosków rusza 13 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Będą je zbierać miejskie, gminne i powiatowe ośrodki pomocy społecznej oraz ośrodki pomocy rodzinie w całym województwie kujawsko-pomorskim, a także Polski Związek Niewidomych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.