Darmowy Internet także w poznańskich domach

W Poznaniu realizowany jest program "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu", który zakłada dostarczenie do 3000 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym darmowego Internetu. Rekrutacja potrwa do 31 maja.

Projekt skierowany jest do osób zameldowanych w Poznaniu, które nie posiadają dostępu do Internetu, a w szczególności do ubogich rodzi, osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Do projektu zakwalifikowane zostaną osoby zaliczone przynajmniej do jednej z wyżej wymienionych grup. W przypadku większej liczby zgłoszeń, o otrzymaniu wsparcia będzie decydowało kryterium dochodowe.

Zakwalifikowani do projektu otrzymają komputer z dostepem do Internetu i zostana przeszkoleni z jego obsługi.

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie muszą złożyć formularz zgłoszeniowy w do 31 maja w  Biurze Zarządu Projektu, które mieści się przy Rynku Śródeckim 3 w Poznaniu.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. Wartość projektu, który realizowany będzie do 30 kwietnia 2013 r., to 17,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE