PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowy Internet także w poznańskich domach

  • poznan.pl    7 kwietnia 2011 - 16:31

W Poznaniu realizowany jest program "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu", który zakłada dostarczenie do 3000 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym darmowego Internetu. Rekrutacja potrwa do 31 maja.
Projekt skierowany jest do osób zameldowanych w Poznaniu, które nie posiadają dostępu do Internetu, a w szczególności do ubogich rodzi, osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Do projektu zakwalifikowane zostaną osoby zaliczone przynajmniej do jednej z wyżej wymienionych grup. W przypadku większej liczby zgłoszeń, o otrzymaniu wsparcia będzie decydowało kryterium dochodowe.

Zakwalifikowani do projektu otrzymają komputer z dostepem do Internetu i zostana przeszkoleni z jego obsługi.

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie muszą złożyć formularz zgłoszeniowy w do 31 maja w  Biurze Zarządu Projektu, które mieści się przy Rynku Śródeckim 3 w Poznaniu.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. Wartość projektu, który realizowany będzie do 30 kwietnia 2013 r., to 17,7 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.