PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowy podręcznik "Nasza szkoła" dla 3-klasistów: Pierwsze części już dostępne

  • AT    29 stycznia 2016 - 14:05
Darmowy podręcznik "Nasza szkoła" dla 3-klasistów: Pierwsze części już dostępne
Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z darmowego podręcznika "Nasza szkoła" będą korzystać od 1 września 2016 r. (fot.men.gov.pl)

• MEN opublikowało pierwsze części darmowego podręcznika dla trzecioklasistów "Nasza szkoła".
• Resort czeka na opinie w sprawie podręcznika.
• Konsultacje społeczne potrwają do 9 lutego.
- Już są pierwsze części darmowego podręcznika dla trzecioklasistów "Nasza szkoła". Każdy chętny może je zobaczyć i ocenić na stronie www.naszaszkola.men.gov.pl. Na uwagi i opinie czekamy do 9 lutego - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN).

Książki, które wskazuje resort, to dwie części pierwszej odsłony podręcznika do edukacji zintegrowanej oraz pierwsza część podręcznika do matematyki.

- Co w nich znajdziemy? Wraz z "Naszą szkołą" uczniowie m.in. zwiedzą wszystkie kontynenty, poznają "Legendę o chlebie" i otrzymają odpowiedź na pytanie "Dlaczego mózg jest ważny?". Na matematyce poznają plany, jednostki i czas. Podziałają na liczbach, popracują nad figurami - informuje MEN.

Autorkami podręczników do edukacji zintegrowanej w trzeciej klasie są Maria Lorek i Monika Zatorska. Książkę do matematyki przygotowała Agata Ludwa we współpracy z Marią Lorek.

Podobnie jak w przypadku darmowych podręczników dla klas pierwszych i drugich, także i teraz MEN czeka na opinie. Konsultacje społeczne potrwają do 9 lutego.

Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z darmowego podręcznika "Nasza szkoła" będą korzystać od 1 września 2016 r. Już teraz z zapewnionych i przygotowanych przez MEN książek uczą się uczniowie klas pierwszych i drugich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.