PARTNER PORTALU
 • BGK

Darmowy podręcznik to gwóźdź do trumny księgarń i wydawnictw

 • PAP/Gazeta Wyborcza    11 czerwca 2015 - 06:11
Darmowy podręcznik to gwóźdź do trumny księgarń i wydawnictw
fot.© Claudio Divizia / Fotolia.com

Dzięki darmowemu podręcznikowi rodzice uczniów zaoszczędzą kilkaset złotych rocznie. Ale z rynku może zniknąć nawet połowa księgarń i wiele wydawnictw.
Jak donosi "Gazeta Wyborcza", zdaniem minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej wprowadzenie darmowego podręcznika pozwoli zaoszczędzić rodzicom na koszcie zakupu podręczników i ćwiczeń od 100 mln zł w 2014 r. do 700 mln zł w 2020 r.

Jednocześnie z szacunków branży księgarskiej oraz Polskiej Izby Książki wynika, że z około 1,8 tys. księgarń w całym kraju w najbliższych dwóch latach połowa może przestać istnieć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • ewa, 2015-06-13 11:42:47

  działanie rządu jest pro-monopolistyczne a nie anty monopolom, co niestety na dluższą metę nikomu nie przyniesie korzyści ponadto są ludzie w kraju którzy zarabiają bardzo dużo, sporo ponad 5 000 miesięcznie i oni również objęci będą wsparciem rządu w zakresie podręczników... a czy muszą? czy powin...ni? może lepiej byłoby tym biedniejszym zwiększyć dodatki rodzinne do realnej wysokości...  rozwiń
 • ada, 2015-06-13 11:14:06

  Oferta dla uczniów drastycznie zmaleje, bo szkoła ma określoną pulę pieniędzy na zakup kompletu książek i kupuje niezbędne minimum, w jednym pakiecie, w którym nie każdy podręcznik jest tym najlepszym na rynku (tylko najtańszym bo w pakiecie) o ćwiczeniach szkoda juz nawet mówić przedtem rodzice ...kupowali bo musieli, teraz nie dokupią nic, bo mają powiedziane, że szkoła ma dać... a szkole nie wystarczy na wszystko.. Szkoda że rząd zamiast budować gospodarkę i dobrobyt w kraju, by każdego było stać na książki, bez większego wysiłku daje ludziom tylko biedę brak perspektyw zawodowych i.. jałmużnę, która będzie kolejnym elementem obniżającym poziom edukacji naszych dzieci  rozwiń
 • Samorządowiec, 2015-06-12 10:18:07

  Do ja: Czemu ma służyć Twój post? Nie odnosi się przecież do meritum a jest prostym atakiem ad persona! Coś mi ty trąca trollem rz... . Nie oczekuję odpowiedzi.