Darmowy podręcznik to gwóźdź do trumny księgarń i wydawnictw

  • PAP/Gazeta Wyborcza
  • 11-06-2015
  • drukuj
Dzięki darmowemu podręcznikowi rodzice uczniów zaoszczędzą kilkaset złotych rocznie. Ale z rynku może zniknąć nawet połowa księgarń i wiele wydawnictw.
Darmowy podręcznik to gwóźdź do trumny księgarń i wydawnictw
fot.© Claudio Divizia / Fotolia.com

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", zdaniem minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej wprowadzenie darmowego podręcznika pozwoli zaoszczędzić rodzicom na koszcie zakupu podręczników i ćwiczeń od 100 mln zł w 2014 r. do 700 mln zł w 2020 r.

Jednocześnie z szacunków branży księgarskiej oraz Polskiej Izby Książki wynika, że z około 1,8 tys. księgarń w całym kraju w najbliższych dwóch latach połowa może przestać istnieć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

działanie rządu jest pro-monopolistyczne a nie anty monopolom, co niestety na dluższą metę nikomu nie przyniesie korzyści ponadto są ludzie w kraju którzy zarabiają bardzo dużo, sporo ponad 5 000 miesięcznie i oni również objęci będą wsparciem rządu w zakresie podręczników... a czy muszą? czy powin...ni? może lepiej byłoby tym biedniejszym zwiększyć dodatki rodzinne do realnej wysokości... rozwiń

ewa, 2015-06-13 11:42:47 odpowiedz

Oferta dla uczniów drastycznie zmaleje, bo szkoła ma określoną pulę pieniędzy na zakup kompletu książek i kupuje niezbędne minimum, w jednym pakiecie, w którym nie każdy podręcznik jest tym najlepszym na rynku (tylko najtańszym bo w pakiecie) o ćwiczeniach szkoda juz nawet mówić przedtem rodzice ...kupowali bo musieli, teraz nie dokupią nic, bo mają powiedziane, że szkoła ma dać... a szkole nie wystarczy na wszystko.. Szkoda że rząd zamiast budować gospodarkę i dobrobyt w kraju, by każdego było stać na książki, bez większego wysiłku daje ludziom tylko biedę brak perspektyw zawodowych i.. jałmużnę, która będzie kolejnym elementem obniżającym poziom edukacji naszych dzieci rozwiń

ada, 2015-06-13 11:14:06 odpowiedz

Do ja: Czemu ma służyć Twój post? Nie odnosi się przecież do meritum a jest prostym atakiem ad persona! Coś mi ty trąca trollem rz... . Nie oczekuję odpowiedzi.

Samorządowiec, 2015-06-12 10:18:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE