PARTNER PORTALU
  • BGK

Daty egzaminu maturalnego, gimnazjalnego i sprawdzianu szóstoklasisty na 2015/2016 r.

  • PAP/AT    28 kwietnia 2015 - 08:35
Daty egzaminu maturalnego, gimnazjalnego i sprawdzianu szóstoklasisty na 2015/2016 r.
CKE podało daty egzaminów na rok szkolny na 2015/2016 r. (fot.flickr.com/ Rune Mathisen)

CKE opublikowało daty egzaminu maturalnego, gimnazjalnego i sprawdzianu szóstoklasisty.
Sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie się 5 kwietnia, egzamin gimnazjalny w dniach 18-20 kwietnia, a matury od 4 do 27 maja. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała terminy egzaminów zewnętrznych w przyszłym roku szkolnym 2015/2016.

Sprawdzian dla szóstoklasistów

Zgodnie z kalendarzem opublikowanym na stronie internetowej CKE, sprawdzian dla szóstoklasistów przeprowadzony będzie 5 kwietnia. Uczniowie kończący szkołę podstawową, którzy nie będą mogli przystąpić do sprawdzianu w tym dniu z powodów zdrowotnych lub losowych, będą mogli zrobić to w drugim terminie - 2 czerwca.

Egzaminy gimnazjalne

Egzamin gimnazjalny przeprowadzony będzie w dniach 18-20 kwietnia. 18 kwietnia uczniowie będą rozwiązywać test z wiedzy humanistycznej, 19 kwietnia - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a 20 kwietnia - z języka obcego nowożytnego.

Drugi termin egzaminu, dla tych gimnazjalistów, którzy nie będą mogli go zdawać w kwietniu, wyznaczono w dniach 1-3 czerwca.

Matury

Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja 2015 r. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 24 maja, ustnych - do 27 maja.

Egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano - początek o godz. 9. i po południu - początek o godz. 14.

Sesja maturalna rozpocznie się 4 maja rano od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu - o godz. 14.00 przeprowadzony będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Na 5 maja zaplanowano egzamin z języka angielskiego (rano egzamin na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym). W przypadku egzaminów z innych języków obcych dwa poziomy także będą przeprowadzane jednego dnia.

Egzamin z języka niemieckiego będzie 12 maja, z języka rosyjskiego - 18 maja, z języka francuskiego - 19 maja, z języka hiszpańskiego - 20 maja, z języka włoskiego - 23 maja, a z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i języków regionalnych (kaszubskiego i łemkowskiego) - 24 maja.

6 maja o godz. 9 rozpocznie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a o godz. 14 z wiedzy o tańcu.

9 maja rano uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu - z języka łacińskiego i kultury antycznej; 10 maja: rano - z wiedzy o społeczeństwie, po południu - z historii muzyki; 11 maja: rano - biologii, po południu - z filozofii; 13 maja: rano - z chemii, po południu - z geografii; 16 maja: rano - z fizyki i gastronomi, po południu z historii sztuki, 17 maja: rano - z historii, po południu - z informatyki.

Termin egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów klas dwujęzycznych wyznaczono na 24 maja.

Szczegółowy kalendarz dotyczący ustnych egzaminów maturalnych ustalają szkolne komisje egzaminacyjne. Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała tylko, że od 4 do 27 maja przeprowadzone mają być egzaminy z języka polskiego i języków mniejszości narodowych (zdawane w starej formule), z języków obcych nowożytnych oraz z łemkowskiego i kaszubskiego. Od 9 do 21 maja mają być przeprowadzone egzaminy z polskiego i języków mniejszości narodowych (w nowej formule).×
KOMENTARZE (1)

  • rp, 2015-04-28 10:22:36

    2012 - ale przepowiednia