PARTNER PORTALU
  • BGK

Decyzja ws. radomskiej oświaty za tydzień

  • PAP    21 grudnia 2011 - 17:02
Decyzja ws. radomskiej oświaty za tydzień

W przyszłym tygodniu specjalny zespół ds. reorganizacji placówek oświatowo-wychowawczych w Radomiu przedstawi stanowisko w sprawie ich planowanej reorganizacji.
Plany polegające na likwidacji i łączeniu kilku szkół wzbudziły zaniepokojenie rodziców.

W tym tygodniu zakończono juz konsultacje z pracownikami i rodzicami szkół oraz przedszkoli wytypowanych do reorganizacji - poinformował wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek.

Po świętach Bożego Narodzenia członkowie zespołu zdecydują o zakresie zmian w radomskiej oświacie. Następnie swoje stanowisko przedstawią prezydentowi Radomia (zabierz głos/oceń prezydenta) i to on zdecyduje, które z propozycji trafią pod obrady Rady Miejskiej.

Planowana reorganizacja związana jest z poszukiwaniem przez władze miasta oszczędności. Plany te spowodowały jednak protesty rodziców i uczniów, którzy w ciągu minionych dwóch tygodni kilkakrotnie manifestowali przed magistratem. Zbierane są też podpisy pod petycjami do rady miejskiej i prezydenta. Wśród przedstawionych propozycji zmian jest m.in. połączenie dwóch szkół ponadgimnazjalnych oraz likwidacja gimnazjum i jednej z podstawówek.

Władze Radomia przymierzają się również do przekształcenia działającego od prawie 60 lat Młodzieżowego Domu Kultury z placówki oświatowej w placówkę kultury. Planuje się też tzw. uspołecznienie, czyli prywatyzację 18 publicznych przedszkoli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.