PARTNER PORTALU
  • BGK

Dentysta w każdej szkole? W maju poznamy szczegóły

  • aw    28 kwietnia 2017 - 13:15
Dentysta w każdej szkole? W maju poznamy szczegóły

Minister Anna Zalewska na piątkowej (28 kwietnia) konferencji poinformowała m.in. o rozpoczęciu prac nad nowymi rozwiązaniami dotyczącymi opieki stomatologicznej dla uczniów oraz posiłkami w szkołach.
– Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia 22 maja przedstawiamy wstępne założenia dotyczące objęcia polskich dzieci opieką stomatologiczną. To niezbędny element – oprócz ciepłego posiłku – który stanowi o dobrej szkole – zaznaczyła minister edukacji.

Póki co z lepszym czy gorszym skutkiem dentystę w szkolę próbują aktywować poszczególne samorządy. Dla przykładu w Żorach objęcie bezpłatną opieką stomatologiczną żorskich uczniów okazało się nierealne.

Z inicjatywą wychodzą też sami lekarze dentyści podpisując umowę z NFZ i ze szkołą na leczenie nie tylko młodzieży, ale też pracowników szkoły.

Reaktywacja medycyny szkolnej była jedną z obietnic przedwyborczych obecnego rządu. Ministerstwo Zdrowia jesienią ubiegłego roku zapewniało, że pracuje nad stosownymi zmianami i ustawą, które ten plan faktycznie wprowadziłyby w życie. Ustawa miałaby określić zadania pielęgniarek szkolnych, ale też szkół i samorządów, jako organów prowadzących placówki oświatowe.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.