PARTNER PORTALU
  • BGK

Dla MEN rodzice to wampiry? Jest skarga

  • PAP    29 listopada 2013 - 09:57
Dla MEN rodzice to wampiry? Jest skarga

Dziesięcioletnie dzieci uczą się angielskiego z podręcznika promującego nieodpowiednie zachowanie, przemoc, a nawet okrucieństwo, alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".
Podręcznik pt. "Look", wydany przez oficynę Pearson, jest pełen ilustracji obrazujących patologiczne zachowania w rodzinie, szkole i społeczeństwie. Bohaterami czytanek są wampiry i monstra. Ta forma nauczania młodzieży budzi niepokój rodziców i wywołuje lęki u dzieci.

Książkę zatwierdziło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Grupa rodziców zwróciła się do resortu o odebranie podręcznikowi rekomendacji. Mimo że od ich interwencji upłynął już ponad miesiąc, nie otrzymali odpowiedzi.

"GPC" poprosiła MEN o wyjaśnienia w tej sprawie. Biuro prasowe resortu poinformowało, że zwróciło się w tej sprawie do rzeczoznawców, na podstawie opinii których podręcznik został dopuszczony do użytku szkolnego. Zapewniło, że po otrzymaniu stanowiska rzeczoznawców MEN odniesie się do sprawy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • ewa, 2013-12-02 17:16:25

    Przeczytałam zamieszczone pod tym artykułem komentarze. Szczególnej uwadze polecam wpis rodzica dziecka z klasy czwartej, które rozpoczęło naukę w szkole jako sześciolatek. Jestem nauczycielem klas 4-6 i mam podobne spostrzeżenia. "Napisano 11 październik 2013 - 22:47:05 No właśnie, ja mam ...teraz problem z moją córką którą puściłam wcześniej do szkoły:-( do trzeciej klasy radziła sobie bardzo dobrze ale teraz w 4 klasie zaczęły się schody. Od niektórych dzieci z klasy jest nawet o 1,5 roku młodsza. Teraz niestety widzę tą różnicę i żałuję podjętej wcześniej decyzji o puszczeniu jej wcześniej do szkoły:-( ale niestety jest już za późno. Nie wiem co mogę teraz zrobić. Siedzimy po kilka godzin nad lekcjami a efekty są różne. Dopiero październik a ona ma już 5 jedynek z różnych przedmiotów."  rozwiń
  • iar, 2013-12-02 14:52:58

    Czy wiesz, że "Z sześciolatkami będzie dużo gorzej niż się myśli / zakłada." Jezeli jeszcze tego nie wiesz, wpisz w google Z sześciolatkami będzie dużo gorzej niż się myśli / zakłada.