PARTNER PORTALU
  • BGK

Długie weekendy dla nauczycieli

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    20 września 2011 - 06:13
Długie weekendy dla nauczycieli

Dyrektorzy szkół zdecydowali, że dodatkowe dni wolne będą przede wszystkim wykorzystywane na przedłużenie przerw świątecznych.
Dwa tygodnie pozostało dyrektorom szkół na ustalenie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W szkołach podstawowych i zasadniczych jest sześć takich dni, w gimnazjach osiem, a w pozostałych – dziesięć – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z dodatkowego wolnego pracownicy placówek oświatowych mieli korzystać, gdy część uczniów przystępuje do końcowych sprawdzianów i egzaminów. Okazuje się jednak, że to świetna okazja dla nauczycieli na przedłużenie np. długiego weekendu.

Dodatkowa przerwa w zajęciach nie oznacza automatycznie dni wolnych dla nauczycieli. W praktyce jednak tylko pojedyncze osoby pełnią wtedy dyżury na świetlicy. A niektóre szkoły dodatkowo wymagają od rodziców deklaracji, że zajmą się opieką dziecka w tym czasie.

Dyrektor szkoły o wprowadzeniu dodatkowych dni wolnych musi powiadomić rodziców do końca września – pisze „ Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.