PARTNER PORTALU
  • BGK

Dni kultury irlandzkiej w Łowiczu

  • PAP    4 kwietnia 2011 - 12:51
Dni kultury irlandzkiej w Łowiczu

Wykłady, wystawy fotografii, występy zespołów tanecznych czy degustacje tradycyjnych potraw – znalazły się w programie Dni kultury irlandzkiej, które odbędą się w połowie kwietnia w Łowiczu.
To kolejna z imprez organizowanych przez władze miasta, której celem jest przybliżenie m.in. tradycji i kultury najróżniejszych zakątków świata.

W latach ubiegłych mieszkańcy Łowicza mieli okazję zapoznać się m.in. z kulturą Ukrainy czy Korei Południowej. W ramach tegorocznych dni w miejscowym muzeum odbędzie się wykład na temat tradycji i tańca irlandzkiego.

Tego samego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Irlandia – kraina zielonej wyspy”, w którym udział wzięli uczniowie łowickich szkół.

W trakcie trwania imprezy otwarta zostanie również wystawa fotografii przedstawiającej najciekawsze krajobrazy i zabytki Zielonej Wyspy. Odbędą się również warsztaty tańca irlandzkiego oraz projekcja irlandzkiego filmu „Once” w reż. Johna Carney'a opowiadającego o niezwykłym uczuciu, które na jednej z ulic Dublina przytrafiło się irlandzkiemu muzykowi, zarabiającemu na życie graniem na ulicy i emigrantce z Czech, która sprzedaje kwiaty i lubi słuchać dźwięków jego muzyki.

Przez cały czas trwania Dni Kultury Irlandzkiej będzie można wypić kawę po irlandzku, spróbować tradycyjnych potraw, a także także wysłuchać tradycyjnej muzyki z Zielonej Wyspy. Honorowy patronat nad imprezą, która odbędzie się 16-17 kwietnia, objęła ambasada Irlandii w Warszawie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.