PARTNER PORTALU
  • BGK

Dni otwarte Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

  • PAP    20 października 2010 - 09:17

Konkurs udzielania pierwszej pomocy, pomiary hałasu, ćwiczenia na fantomach – to niektóre atrakcje przygotowane dla gości odbywających się w środę i czwartek dni otwartych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Zainteresowani medycyną będą mogli poznać ofertę uczelni i jej wyposażenie. Drzwi dla kandydatów na studentów otworzą cztery z pięciu wydziałów uniwersytetu. To Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Opieki Zdrowotnej, Zdrowia Publicznego oraz Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym.

Prezentację najnowszej aparatury badawczej i mikroskopów ćwiczeniowych przygotował Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym, mający siedzibę w Zabrzu. W programie jest również konkurs dotyczący udzielania pierwszej pomocy, m.in. reanimacji i intubacji na fantomach. Wydział Opieki Zdrowotnej w Katowicach-Ligocie zaprasza na zajęcia otwarte z zakresu pielęgniarstwa, położnictwa i fizjoterapii.

Doświadczenia z poprzednich lat w przygotowaniu programu spotkań wzięto pod uwagę na Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu.

– Szczególną popularnością wśród osób odwiedzających nasze stanowiska cieszą się porady dietetyczne oraz ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy z użyciem fantomów. Dlatego też tym razem zamierzamy przygotować podobne pokazy. Oprócz tego będziemy chcieli zaprezentować inne interesujące doświadczenia jak np. pomiar hałasu – mówi dr Magdalena Syrkiewicz-Świtała z Zakładu Ekonomiki Zdrowia Wydziału Zdrowia Publicznego.

Na pięciu wydziałach uczelni kształceni są lekarze medycyny, dentyści, farmaceuci, analitycy medyczni, biotechnolodzy, a także specjaliści z zakresu zdrowia publicznego, medycyny ratunkowej, dietetyki, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii i kosmetologii.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, działający do 2007 r. pod nazwą Śląskiej Akademii Medycznej, został powołany zarządzeniem ministra zdrowia w 1948 r.

Program dni otwartych podaje strona www.slam.katowice.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.