Do 2014 roku zakończy się II etap rozbudowy szkoły w Białymstoku

Do połowy 2014 roku zakończy się drugi etap rozbudowy i przebudowy Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białymstoku - poinformował we wtorek dyrektor szkoły Adam Juchnowicz. Zmodernizowane zostaną stare budynki szkoły.
Do 2014 roku zakończy się II etap rozbudowy szkoły w Białymstoku
Inwestycja będzie kosztowała 15,9 mln zł. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało szkole 13,5 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą z unijnego programu "Infrastruktura i środowisko".

Pozostała część pieniędzy ma pochodzić z budżetu państwa - powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor szkoły.

W czerwcu tego roku zostały oddane do użytku dwa nowe budynki szkoły, które powstały w ramach pierwszego etapu rozbudowy placówki. Inwestycja kosztowała 15,7 mln zł, w tym dofinansowanie z UE wyniosło 12,9 mln zł.

Juchnowicz wyjaśnił, że obecnie działalność szkoły zostanie przeniesiona do nowych budynków, a stare, w których do tej pory mieściła się placówka, zostaną zmodernizowane. Zaznaczył, że budynki nie były remontowane od lat 70. ubiegłego wieku.

Drugi etap przewiduje rozbudowę tych budynków. W jednym z nich powstaną dodatkowe sale do ćwiczeń oraz sala z dużą sceną, tak by mogły na niej ćwiczyć chóry czy orkiestra działające w szkole.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE