PARTNER PORTALU
  • BGK

Do 2014 roku zakończy się II etap rozbudowy szkoły w Białymstoku

  • PAP    31 lipca 2012 - 20:47
Do 2014 roku zakończy się II etap rozbudowy szkoły w Białymstoku

Do połowy 2014 roku zakończy się drugi etap rozbudowy i przebudowy Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białymstoku - poinformował we wtorek dyrektor szkoły Adam Juchnowicz. Zmodernizowane zostaną stare budynki szkoły.
Inwestycja będzie kosztowała 15,9 mln zł. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało szkole 13,5 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą z unijnego programu "Infrastruktura i środowisko".

Pozostała część pieniędzy ma pochodzić z budżetu państwa - powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor szkoły.

W czerwcu tego roku zostały oddane do użytku dwa nowe budynki szkoły, które powstały w ramach pierwszego etapu rozbudowy placówki. Inwestycja kosztowała 15,7 mln zł, w tym dofinansowanie z UE wyniosło 12,9 mln zł.

Juchnowicz wyjaśnił, że obecnie działalność szkoły zostanie przeniesiona do nowych budynków, a stare, w których do tej pory mieściła się placówka, zostaną zmodernizowane. Zaznaczył, że budynki nie były remontowane od lat 70. ubiegłego wieku.

Drugi etap przewiduje rozbudowę tych budynków. W jednym z nich powstaną dodatkowe sale do ćwiczeń oraz sala z dużą sceną, tak by mogły na niej ćwiczyć chóry czy orkiestra działające w szkole.

<!-- pagebreak //-->

Zmodernizowana zostanie też część wejściowa, gdzie ma powstać miejsce na prezentację np. prac plastycznych.

Harmonogram zakłada, że w październiku zostaną ogłoszone przetargi. Juchnowicz powiedział, że prace mogłyby się rozpocząć na przełomie 2012 i 2013 roku, a ich zakończenie przewidywane jest na koniec czerwca 2014 roku, tak aby rok szkolny 2014/2015 móc rozpocząć się w zmodernizowanych budynkach.

Dyrektor mówił też, że po zakończeniu drugiego etapu będzie się starał o uruchomienie w zespole szkół ogólnokształcącej szkoły podstawowej.

Zauważył, że ułatwiłoby to edukację dzieci, które do szkoły muzycznej przychodzą po całym dniu zajęć, a tutaj miałyby wszystko na miejscu.

W planach szkoła ma jeszcze zmodernizowanie ostatniego budynku, ale dopiero po 2014 roku.

Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku to jedyna taka placówka w regionie, jedna z większych szkół artystycznych w kraju. Obecnie kształci ok. 750 uczniów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.