Do stołecznego żłobka tylko za punkty

Od nowego roku o przyjęciu do stołecznych żłobków będzie decydowała punktacja, a nie jak do tej pory kolejność zgłoszeń. Punkty będą przyznawane m.in. gdy rodzice dziecka płacą podatki w Warszawie, pracują lub uczą się w trybie dziennym.
Do stołecznego żłobka tylko za punkty

Nowe zasady będą obowiązywały podczas rekrutacji do placówek we wrześniu 2012 i wcześniej, w sytuacji, gdy zwolni się miejsce w żłobku. Stracą ważność złożone do tej pory wnioski o przyjęcie.

2 stycznia, o godz. 9 na stronie www.zlobki.waw.pl/rekrutacja2012 ruszy system elektronicznej rejestracji. Od 27 do 30 grudnia - rodzice będą mogli wypróbować jego działanie na stronie testowej: www.zlobki.waw.pl/rekrutacja.

Rodzice będą mogli ubiegać się o przyjęcie dziecka do trzech żłobków przez zaznaczenie placówek pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Wypełniony i wydrukowany wniosek trzeba będzie złożyć w ciągu 10 dni w żłobku pierwszego wyboru. Rodzice będą mogli w systemie sprawdzać status wniosku i otrzymywać informacje o jego zmianie. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmie w czerwcu komisja rekrutacyjna w żłobku.

Czytaj też: Drożeją żłobki

O przyjęciu do placówki będzie decydowała punktacja. Punkty będą przyznawane m.in. gdy dzieci mieszkają z rodzicami w Warszawie (27 pkt.), rodzice lub opiekunowie prawni pracują (są zatrudnieni, świadczą usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej, prowadzą działalność gospodarczą), uczą się w trybie dziennym, są niepełnosprawni, mają orzeczoną niezdolność do pracy (27 pkt.). 27 punktów będzie też przyznane za płacenie podatków w stolicy.

Przy wnioskach z tą samą ilością punktów będzie decydowała kolejność zarejestrowania w systemie.

Czytaj też: O równy dostęp do żłobków

Rodzice dzieci już uczęszczających do żłobków, będą mogli potwierdzić chęć kontynuowania opieki na druku pobranym z systemu lub w placówce. Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności są kwalifikowane do żłobków w trybie indywidualnym.

Rodzice, którzy nie mają dostępu do internetu, będą mogli skorzystać z systemu w dowolnym żłobku, w godzinach pracy kierownika placówki (z wyłączeniem Żłobka nr 45 przy ul. Pawlikowskiego 2). Od 27 grudnia, w godz. 8.30-15.30 będzie uruchomiona infolinia 22 565 23 44.

Zmiany związane z przyjęciami do placówek dotyczą publicznych, stołecznych żłobków oraz niepublicznych placówek na Białołęce, którym miasto zleciło organizację opieki nad dziećmi do lat trzech.

Ratusz zaznacza (zabierz głos/oceń prezydenta), że nowy system umożliwi sprawne przeprowadzenie rekrutacji z zastosowaniem jednolitych zasad i kryteriów oraz optymalne wykorzystanie miejsc w żłobkach. Powstanie także wiarygodna baza danych dotycząca potrzeb mieszkańców stolicy w tym zakresie.

W Warszawie 4,5 tys. miejsc dla dzieci oferuje 45 samorządowych żłobków i 8 mini-żłobków. W 2012 r. ratusz planuje uruchomienie blisko 400 miejsc m.in. na Mokotowie, Ochocie, Bielanach i w Ursusie. W latach 2007-2011 na budowę, modernizacje i remonty żłobków i mini-żłobków przeznaczono ok. 60 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Gdzie TE "maminki"? Oto jest petanie!

KOWAL, 2011-12-29 19:55:39 odpowiedz

Gdzie te dzieci????? Niż demograficzny szaleje!!!!

JE,JE,JE, 2011-12-29 11:30:22 odpowiedz

Jedni "punktują" , innym są punkty odejmowane. to przykre...

Kotek, 2011-12-26 22:44:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE