PARTNER PORTALU
  • BGK

Do szkolnych sklepików wrócą drożdżówki

  • Rynek Zdrowia/RMF FM    1 października 2015 - 10:16
Do szkolnych sklepików wrócą drożdżówki
Wustalaniu listy produktów dopuszczonych do spożycia w szkolnych sklepikach i stołówkach ”ministerstwo zdrowia poszło zbyt rygorystycznie” (fot.fotolia)

- Wynegocjowałam z ministrem zdrowia powrót drożdżówek do sklepików. Będę negocjowała też powrót kawy - mówi minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Przyznaje, że rozporządzenie "sklepikowe" jest zbyt rygorystyczne.
W czwartek (1 października) gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Zapowiedziała poluzowanie restrykcyjnych wymogów tzw. rozporządzenia sklepikowego.

- Wczoraj (30 września) przed posiedzeniem Rady Ministrów wynegocjowałam z ministrem zdrowia powrót drożdżówek. Będę negocjowała też powrót kawy. O szczegółach powiem po 6 października, po przeanalizowaniu sygnałów od dyrektorów szkół i przedszkoli - poinformowała Kluzik-Rostkowska i przyznała, że w ustalaniu listy produktów dopuszczonych do spożycia w szkolnych sklepikach i stołówkach ”ministerstwo zdrowia poszło zbyt rygorystycznie”.

Zaznaczyła, że teraz bułek drożdżowych nie wolno sprzedawać, trzeba zaczekać na oficjalną zgodę MZ.

Minister edukacji chciałaby jeszcze, żeby resort zdrowia zezwolił na solenie ziemniaków w stołówkach szkolnych, bo uczniowie nagminne rezygnują z ich jedzenia.

Zapewniła, że w kwestii "jedzenia śmieciowego" nie będzie powrotu do tego, co było, ale ”musimy poluzować pewne sprawy”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.