PARTNER PORTALU
  • BGK

Do szkoły na piechotę

  • www.Osowa24.pl    19 czerwca 2012 - 13:19
Do szkoły na piechotę

Ruszyła akcja „Pieszy Tydzień – Przyjemna droga do szkoły”. Do piątku 22 czerwca uczniowie, a w szczególności z klas pierwszych i drugich zachęcani są do przychodzenia do szkoły na piechotę.
Dla uczniów, którzy razem z rodzicami wezmą udział w akcji, czekają miłe niespodzianki.

Dzieciaki otrzymują np. krokomierze, dzięki którym dzieci będą mogły sprawdzić ile kroków trzeba zrobić aby dotrzeć do szkoły albo ile kroków nabiją na liczniku podczas wakacji. To świetna zabawa, a zarazem motywacja aby spędzać więcej czasu w ruchu, na świeżym powietrzu.

Projekt Civitas Mimosa ma dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę. W poniedziałek 25 czerwca czeka nich konkurs międzyklasowy. Uczniowie powinni przyjść ponownie do szkoły pieszo, ale już z krokomierzami. Kroki zostaną podliczone, a klasa której wynik będzie najwyższy otrzyma w nagrodę stację pogodową.

Akcja „Pieszy Tydzień” wieńczy kampanię „Piesze autobusy”, prowadzoną w ramach projektu Civitas Mimosa Plus przez Urząd Miejski w Gdańsku. Projekt ma na celu promocję innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonych opcji transportowych, w tym poprzez akcje podnoszące świadomość dot. mobilności aktywnej i promocję „zdrowych” przyzwyczajeń komunikacyjnych.

Ale od razu spieszymy donieść, że w Osowej nie ma euforii. Z naszych informacji wynika, że po pierwszych optymistycznych doniesieniach o zainteresowaniu akcją, rzeczywistość okazała się mniej sympatyczna. Na pierwszym spotkaniu ku zaskoczeniu naszym i dyrekcji szkoły rodzice wyrazili wstępne zainteresowania akcją. Proponowano pierwsze trasy i miejsca zbiórek dzieci.

Jednak kiedy trzeba było już podjąć konkretne działania i szkoła zaproponowała kolejne spotkanie, przyszła na nie jedynie trójka rodziców. Mimo, że dyrekcja szkoły zorganizowała gadżety i prezenty dla dzieci, zainteresowania praktycznie nie było.

Jak poinformowała Dyrektor SP 81 Mariola Cyranek, szkoła podejmie kolejną próbę przy okazji akcji „Pieszy Tydzień – Przyjemna droga do szkoły”. Dla tych dzieciaków, które przyjdą do podstawówki na pieszo, będą nagrody.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Kavior, 2012-06-19 22:02:00

    nawet na piechotę może być przyjemnie , byle w dobry towarzystwie
  • podpisałem, 2012-06-19 21:52:33

    Czy to jest wstęp do likwidacji gimbusów?