PARTNER PORTALU
  • BGK

Docieplanie szkół w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    2 września 2011 - 20:04
Docieplanie szkół w Swarzędzu

Trwają prace termomodernizacyjne w Gimnazjum nr 3 na osiedlu Czwartaków w Swarzędzu.
Wykonawca, firma PHU Inter-Bud z Rogoźna, prowadzi prace mające na celu docieplenie dachu i zewnętrznych ścian budynku. Zakres prac obejmuje również wymianę okien, wzmocnienie elewacji, ogrodzenie i zagospodarowanie terenu szkoły.

Realizacja inwestycji potrwa jeszcze kilka tygodni, do 23 września. Podobne remonty odbywały się w przedszkolu w Kobylnicy przy ulicy Poznańskiej, gdzie w sierpniu zostały zakończone prace instalacyjne. Po remoncie dachu, który miał miejsce kilka miesięcy temu przyszedł czas na montaż pieca centralnego ogrzewania i wymianę grzejników. Całość inwestycji to koszt rzędu 63 tysięcy złotych.

Termomodernizacja czeka również żłobek „Maciuś” na osiedlu Czwartaków. Jak podaje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz obecnie trwają procedury związane z przetargiem. W wyniku prac ocieplających zwiększy się wydajność energetyczna budynków, co pozwoli na oszczędności oraz zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię.

W ubiegłym roku gmina Swarzędz uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego. Wówczas pracami objęte zostały budynki Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.