PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowa kasa dla stołecznych szkół

  • wer    15 lutego 2012 - 18:59
Dodatkowa kasa dla stołecznych szkół

Rusza nowy projekt stołecznego biura edukacji - „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”. Dzięki dodatkowym środkom z Unii Europejskiej ponad 30 tys. warszawskich uczniów będzie mogło rozwinąć swoje zainteresowania.
Miasto dostało z Unii 17,1 mln zł na realizację ok. 300 tys. godzin, prowadzonych przez ok. 700 nauczycieli dla ponad 30 tys. uczniów. Jak informuje na swojej stronie magistrat zakłada się, że ok. 5 milionów z pozyskanej kwoty przeznaczone będzie na zakup dodatkowych pomocy dydaktycznych.

Szkoły otrzymane pieniądze mogą w zalezności od swoich potrzeb przeznaczyć na : zajęcia dodatkowe, będące kontynuacją indywidualizacji pracy z uczniem w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego, w zależności od rozpoznanych potrzeb uczniów klas I - III szkół podstawowych lub doposażenie bazy dydaktycznej szkoły w materiały dydaktyczne, wynikające z procesu indywidualizacji oraz specjalistyczny sprzęt.

- To są dodatkowe pieniądze, o wydaniu których decydują nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy widzą jakie potrzeby w danej szkole są najpilniejsze, na co należy zwrócić uwagę wyjaśnia Joanna Gospodarczyk, dyrektor biura edukacji warszawskiego magistratu (zabierz głos/oceń prezydent).

Programem objęte zostaną w szczególności dzieci szczególnie uzdolnione, chcące rozwijać swoje pasje i zainteresowania, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, niepełnosprawne, z przewlekłymi chorobami, będące w sytuacji kryzysowej i traumatycznej i mające trudności w opanowaniu wymagań edukacyjnych bądź w nawiązywaniu relacji interpersonalnych.

Do projektu zgłosiło się łącznie 159 warszawskich szkół podstawowych ze wszystkich 18 dzielnic oraz 15 szkół specjalnych.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć w szkołach to pierwsza połowa lutego 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.