Dodatkowa matma w łódzkich szkołach

We wrześniu w Łodzi zainaugurowany zostanie program "Dobry start w matematykę", dzięki któremu uczniowie 20 podstawówek będą mieli więcej zajęć z matematyki.
Dodatkowa matma w łódzkich szkołach

Realizacja projektu ma kosztować 1,2 mln zł, a pieniądze będą pochodzić z Unii Europejskiej.

Program "Dobry start w matematykę" będzie realizowany w tych szkołach, w których w ostatnich pięciu latach co najmniej trzy razy wyniki z egzaminów z matematyki po szóstej klasie były poniżej średniej województwa. W sumie dodatkowym nauczaniem zostanie objętych 640 uczniów z II i III klas szkół podstawowych. Z dodatkowych lekcji mają skorzystać głównie dzieci z trudnych środowisk.

Dodatkowe zajęcia będą bezpłatne. Poprowadzą je wyłonieni podczas przetargu edukatorzy, którzy będą się spotykać z uczniami w ciągu całego roku przez dwie godziny w tygodniu (łącznie 60 godzin). Dzieci nauczą się m.in. geometrii, pomiarów (mierzenia, ważenia, odmierzania) oraz wykonywania obliczeń.

Program, ale już poszerzony, ma być kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Obejmie wszystkie szkoły podstawowe oraz uczniów z klas 1-3. Oprócz dodatkowych lekcji matematyki uczniowie będą mogli uczestniczyć także w innych zajęciach: logopedycznych, tanecznych, gimnastyki korekcyjnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE