PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe egzaminy maturalne i gimnazjalne: Ile osób przystąpi do matury w czerwcu?

  • aw/PAP    31 maja 2017 - 10:26
Dodatkowe egzaminy maturalne i gimnazjalne: Ile osób przystąpi do matury w czerwcu?
Dodatkowa sesja maturalna przeprowadzona będzie od 1 do 20 czerwca (Fot. Shutterstock)

Uczniowie przystępujący do egzaminu gimnazjalnego w terminie dodatkowym napiszą go w swojej macierzystej szkole. Maturzyści przystępujący do egzaminów w terminach dodatkowych będą zdawać je w miejscach wyznaczonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
• Egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się w czwartek (1 czerwca) rano dodatkowa sesja egzaminów pisemnych dla maturzystów, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do nich w maju.

• W czwartek rano rozpocznie się też dodatkowa sesja egzaminów gimnazjalnych.

 

Dodatkowa sesja maturalna przeprowadzona będzie od 1 do 20 czerwca. Podobnie jak w sesji majowej egzaminy będą rano - początek o godz. 9 - i po południu - początek o godz. 14.

W pierwszym dniu dodatkowej sesji maturalnej rano, abiturienci przystąpią do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu przeprowadzony będzie egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Do egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym ma przystąpić 452 maturzystów, a do egzaminu na poziomie rozszerzonym - 148.

Na piątek - 2 czerwca zaplanowano egzamin z matematyki. Rano zaplanowany został egzamin na poziomie podstawowym, a po południu na poziomie rozszerzonym. Matematykę na poziomie podstawowym ma zdawać 591 osób, a na rozszerzonym - 251 osób.

Egzamin z języka angielskiego - najczęściej wybieranego przez maturzystów języka obcego przeprowadzony będzie w poniedziałek 5 czerwca. W przypadku egzaminów z języków obcych - tak samo jak było to w przypadku języka polskiego i matematyki - oba poziomy będą przeprowadzane jednego dnia. Egzamin z języka niemieckiego będzie 7 czerwca, z języka rosyjskiego - 13 czerwca, z języka francuskiego - 14 czerwca, z języka hiszpańskiego - 16 czerwca, z języka włoskiego - 19 czerwca.

Język angielski na poziomie podstawowym ma zdawać 478 abiturientów, a na poziomie rozszerzonym - 293; niemiecki: na poziomie podstawowym - 55 abiturientów, na rozszerzonym - 43; rosyjski: na poziomie podstawowym - 21, na rozszerzonym - 3; francuski: na poziomie podstawowym - 2, na rozszerzonym - 8; hiszpański: na poziomie podstawowym - 3, na poziomie rozszerzonym - 3; włoski: na poziomie podstawowym - 5, na rozszerzonym - 9.

6 czerwca rano zaplanowano egzamin z historii, po południu - egzaminy z filozofii, historii muzyki, informatyki; 8 czerwca: rano - z biologii, po południu - z łaciny i kultury antycznej; 9 czerwca: rano - z wiedzy o społeczeństwie, po południu - z historii sztuki; 12 czerwca: rano - z chemii, po południu - z geografii. Na ostatni dzień sesji dodatkowej - 20 czerwca - zaplanowano egzaminy z języków mniejszości narodowych, języków regionalnych oraz z różnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów ze szkół dwujęzycznych.

Biologię ma zdawać 377 abiturientów, chemię - 310, geografię - 144, wiedzę o społeczeństwie - 132, historię - 93, fizykę - 80, informatykę - 35, filozofię - 15, historię sztuki - 13, historię muzyki 4, różne przedmioty w językach obcych - dwie osoby.

Nikt w sesji dodatkowej nie będzie zdawał łaciny i kultury antycznej. Nikt też nie będzie zdawał egzaminów z języków mniejszości narodowych: litewskiego, ukraińskiego, białoruskiego oraz z języków regionalnych: łemkowskiego i kaszubskiego.

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.