PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe pieniądze na małopolskie Orliki

  • malopolskie.pl    10 marca 2011 - 12:49
Dodatkowe pieniądze na małopolskie Orliki

Realizacja programu „Moje boisko – Orlik 2012” w powiatach tarnowskim, bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim oraz środki unijne na usuwanie skutków powodzi w Małopolsce - to tematy konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 10 marca, w Tarnowie.
Rozpoczynając konferencję Stanisław Sorys zapowiedział, że zamierza dwa razy w miesiącu spotykać się z tarnowskimi mediami w sprawach dotyczących subregionu tarnowskiego. Poinformował, że 36 gmin z Małopolski, w tym 7 z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego otrzyma pomoc finansową z budżetu województwa na realizację programu „Moje boisko – Orlik 2012” w 2011 r.

W sumie na wsparcie wszystkich inwestycji zostanie przeznaczone z budżetu województwa 9,9 mln zł.  Siedem projektów z wymienionych trzech powiatów otrzyma w sumie ponad 2 mln zł dofinansowania. W dniu 28 lutego Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa jednostkom samorządu terytorialnego z Małopolski na realizację programu „Moje boisko - Orlik 2012” w 2011 roku.  

Dofinansowanie do 333 000 złotych otrzymają gminy: Łapanów, Radłów, Szczurowa, Trzciana, Zakliczyn. Dofinansowanie do 250 000 zł otrzyma gmina Żabno, natomiast do 100 000 zł otrzyma gmina Miasta Tarnowa.W tym roku do dofinansowania w ramach programu zgłoszono propozycje 59 kompleksów przez 49 jednostek samorządu terytorialnego. - Zarząd Województwa postanowił zmienić dotychczasowe zasady finansowania. Zostały zmienione tak, aby największa liczba gmin otrzymała wsparcie. Dofinansowana zostanie budowa 36 „Orlików” - zaznaczył Stanisław Sorys.  Do końca 2010 r. w Małopolsce powstało już 125 kompleksów sportowych, w ramach programu, w tym w powiecie tarnowskim - 7, brzeskim - 5, bocheńskim – 4, dąbrowskim  – 6.

Następnie członek Zarządu Stanisław Sorys przedstawił informacje o dodatkowych środkach unijnych na usuwanie skutków powodzi w Małopolsce - 17 072 454 euro to dodatkowe środki, jakimi dysponuje Małopolska w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na usuwanie skutków powodzi. Pomoc trafi do pięciu najbardziej poszkodowanych gmin w województwie: Lanckorona, Limanowa, Szczucin, Szczurowa i Wietrzychowice – powiedział Stanisław Sorys.

 - Gmina Szczucin otrzyma - 7 996 168  euro, gmina Szczurowa - 6 758 506 euro, gmina Wietrzychowice - 2 100 882 euro otrzymają na dofinansowanie projektów mających na celu zniwelowanie skutków powodzi – wyliczał. Przedstawił również harmonogram działań związanych z przygotowaniem dokumentów i podpisaniem umów na dofinansowanie projektów w celu usuwania skutków powodzi. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać po zaktualizowaniu dokumentów od kwietnia 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.