PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe pieniądze z subwencji oświatowej dla samorządów

  • AT    1 października 2014 - 16:02
Dodatkowe pieniądze z subwencji oświatowej dla samorządów

Wnioski 62 samorządów o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej zostały pozytywnie zaopiniowane. W październiku mijają również terminy składania wniosków o zwiększenie subwencji oświatowej w tym roku.
Publikujemy listę jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2014 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie zaopiniowane na posiedzeniu Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Czternaście samorządów dostanie dofinansowanie na usuwanie skutków wypadków losowych, cztery otrzyma pieniądze na nowe wyposażenie, dziewiętnaście na świetlice, a dziewięć na poradnie.

Czytaj też:  Te gminy mają szanse na oświatową subwencję

Minister Edukacji Narodowej wystąpił z wnioskiem do Ministra Finansów o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2014 jednostkom samorządu terytorialnego. Ostateczną decyzję podejmie Minister Finansów, będący dysponentem rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej.

Zobacz listę tutaj.

Do końca października samorządy mogą starać się również o wsparcie z tytułu wzrostu liczby uczniów, dofinansowanie na usuwanie skutków wypadków losowych, które dotknęły szkół oraz  o dodatkowe pieniądze na wypłatę odpraw dla nauczycieli zwalnianych w wyniku likwidacji szkoły.

Termin składania wniosków:

* 10 październik - wnioski o wsparcie z tytułu wzrostu liczby uczniów w stosunku do danych przyjętych do naliczenia subwencji oświatowej na 2014 r.

* 17 październik - termin wnioskowania o dofinansowanie na usuwanie skutków wypadków losowych, które dotknęły szkół.

* 19 październik - pieniądze z budżetu państwa na wypłatę odpraw dla nauczycieli.  Dofinansowanie przysługuje samorządom, które zobowiązane są do wypłacenia odpraw nauczycielom: zwalnianym w wyniku całkowitej likwidacji szkoły (placówki), częściowej likwidacji szkoły (placówki) albo w razie zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole lub zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć oraz przechodzącym na emeryturę na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Beata Zielińska, Szczecin, 2014-10-08 18:02:55

    Droga Redakcjo: uprzejmie donoszę, że pisze się 10 października, a nie 10 październik. Bo nie jest to dopiero dziesiąty październik w historii ludzkości, tylko dziesiąty dzień października. Owszem, jestem marudna. Wiem, że dziś mało kto przykłada wagę do poprawnej polszczyzny, ale od mediów oczekiwa...nia co do utrzymywania wysokiego standardu języka polskiego w mowie i piśmie są (i powinny być ) większe, bo w przeciwnym razie promuje się i utrwala zwykłe nieuctwo. Pozdrawiam serdecznie.  rozwiń