PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie projektu „Szkolna euro-indywidualizacja”

  • www.m-ce24.pl    24 listopada 2011 - 09:45
Dofinansowanie projektu „Szkolna euro-indywidualizacja”

Pomiędzy gminą miasta Mysłowice a Samorządem Województwa Śląskiego została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Szkolna euro-indywidualizacja w Mysłowicach”.
Łączna wartość projektu będzie wynosić 929 358,00 PLN czyli 100 proc. dofinansowania.

W ramach realizacji projektu w klasach I-III zostaną zorganizowane zajęcia dodatkowe wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego w oparciu o nową podstawę programową kształcenia ogólnego zarówno dla uczniów z problemami w nauczaniu, jak i dla dzieci szczególnie uzdolnionych.

Ponadto w celu wspomagania realizacji zajęć dodatkowych w ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie oraz niezbędne pomoce dydaktyczne.

W projekcie wezmą udział szkoły podstawowe z obszaru miasta, dla których organem prowadzącym jest gmina miasto Mysłowice (zabierz głos/oceń prezydenta).

Projekt w 85 proc. zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (789 954,30 PLN) oraz w 15 proc. ze środków Budżetu Państwa (139 403,70 PLN).

Realizacja projektu odbywać się będzie w ramach Programu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.