PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie z programu „Cyfrowa szkoła” dla Mysłowic

  • AT    1 czerwca 2012 - 21:00
Dofinansowanie z programu „Cyfrowa szkoła” dla Mysłowic

Dwie Szkoły Podstawowe z Mysłowic – SP nr 10 i SP nr 11 otrzymają 50 tys. zł dofinansowania z programu „Cyfrowa Szkoła”. Dotacja przeznaczona będzie na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego oraz wyposażenie pracowni komputerowych.
„Cyfrowa Szkoła” to program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK) realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN).

Do pilotażowego Programu MEN skierowanego do Szkół Podstawowych w całej Polsce zgłosiło się pięć mysłowickich placówek. Wylosowane zostały dwie – Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 11 i to one otrzymają po ok. 50 tys. zł dofinansowania.

Dotacja celowa przeznaczona zostanie na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w tym przenośnych komputerów, tablic interaktywnych i urządzeń umożliwiających budowę bezprzewodowej sieci komputerowej.

O zakwalifikowaniu szkoły do projektu decydowało kilka etapów. W pierwszym z nich dyrektorzy poszczególnych placówek zwrócili się do Urzędu Miasta z prośbą o wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne.

Kolejno organ prowadzący wystąpił z wnioskiem do wojewody o udzielenie wsparcia finansowego, a następnie zespół powołany przez wojewodę dokonał jego oceny formalnej oraz kwalifikował wybrane szkoły podstawowe do objęcia wsparciem finansowym. Warunkiem koniecznym był również wkład własny w wysokości 20 proc. dofinansowania.

Z uwagi na to, że wnioskowana kwota wsparcia była większa od kwoty przyznanej w ramach programu wybór szkół odbył się w drodze losowania.

Projekt realizowany będzie w okresie od marca 2012 r. do czerwca 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.