PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansują komorę klimatyczną

  • BB    18 lipca 2011 - 16:49

Dziś podpisano umowę na dofinansowanie projektu „MIBIOL” - modernizacja i doposażenie Laboratorium Biologii Środowiskowej i Mikroklimatu w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.
Umowę na dofinansowanie projektu „MIBIOL” - modernizacja i doposażenie Laboratorium Biologii Środowiskowej i Mikroklimatu w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach” podpisali dzisiaj z prof. dr. hab. inż. Stanisławem Adamczakiem, rektorem Politechniki Świętokrzyskiej, Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak, członkowie Zarządu Województwa świetokrzyskiego.

Projekt realizowany będzie w ramach działania 2.1. „Rozwój innowacji oraz wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek sektora „badania i rozwój”” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

W ramach „MIBIOL” Politechnika Świętokrzyska zamierza  wybudować budynek – komorę klimatyczną, wykonać remont oraz doposażyć w nowoczesną aparaturę badawczą laboratorium Biologii Środowiskowej i Miroklimatu.  W konsekwencji uczelnia wzbogaci się w nowoczesną infrastrukturę naukowo – badawczą: zmodernizowane zostaną dwa laboratoria o powierzchni ok. 78 metrów kwadratowych i zakupione 25 sztuk  różnego typu aparatury naukowo – badawczej (m.in. do badań mikrobiologicznych, zestawu do pomiaru prędkości obrotowej, przyrządu pomiarowego do określenia przewodzenia ciepła).

Politechnika Świętokrzyska ma zrealizować projekt do końca grudnia tego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.