PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: 33 mln zł na utworzenie miejsc opieki dla dzieci do 3. roku życia

  • PAP/JS    7 marca 2018 - 20:48
Dolnośląskie: 33 mln zł na utworzenie miejsc opieki dla dzieci do 3. roku życia
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak poinformował, że na Dolny Śląsk w ramach rządowego programu "Maluch plus" trafiło w ubiegłym roku około 11 mln zł (fot. MRPiPS/twitter)

33 mln zł otrzymały dolnośląskie gminy z rządowego programu "Maluch plus". Szacuje się, że dzięki temu w regionie powstanie 2 tys. miejsc opieki nad dziećmi do 3. roku życia w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów.
W środę (7 marca) wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed wręczył promesy na utworzenie miejsc opieki dla dzieci do 3. roku życia 21 dolnośląskim gminom. Łącznie w tym roku do samorządów w regionie trafi na ten cel 33 mln zł.

Wiceminister podkreślił, że program "Maluch plus" w 2018 r. ma o wiele większe dofinansowanie niż w poprzednim roku. "W 2017 r. ten program miał budżet 170 mln zł, w tym roku to jest 450 mln zł. Liczymy, że dzięki temu powstanie ponad 25 tys. miejsc opieki dla dzieci do 3 lat" - mówił Szwed.

Jak dodał, program jest ważnym elementem polityki prorodzinnej rządu PiS. "Brak miejsc opieki dla najmłodszych dzieci to był duży problem. Do niedawna 70 proc. gmin w Polsce nie miało żadnych miejsc opieki dla dzieci do trzech lat. Teraz około 40 proc. samorządów taką opiekę będzie oferować, ale to wciąż za mało" - mówił.

Szwed przypomniał, że dziś na politykę prorodzinną w Polsce przeznacza się ponad 3,2 proc. PKB. "Dwa lata temu było to 1,3 PKB" - przypomniał.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak poinformował, że na Dolny Śląsk w ramach rządowego programu "Maluch plus" trafiło w ubiegłym roku około 11 mln zł. "To spowodowało powstanie około 800 miejsc opieki dla najmłodszych, w tym roku to kwota trzykrotnie wyższa, co - mam nadzieję - da dodatkowe 2 tys. miejsc opieki" - wyliczył Hreniak.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.