PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolny Śląsk” po raz trzynasty

  • pt    22 listopada 2013 - 12:17
Dolny Śląsk” po raz trzynasty

Stypendia w wysokości od 2 do 3 tys. zł trafiły do 54 laureatów XIII edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk" i 7 laureatów Programu Stypendiów Pomostowych.
Podczas uroczystej gali w Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego, wicemarszałek Radosław Mołoń wyróżnił zdolnych dolnoślązaków. Roczne stypendia pozwolą na dalsze rozwijanie ich pasji.

Po raz trzynasty Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, w ramach programu „zDolny Śląsk”, przyznała stypendia za wybitne osiągnięcia uczniom szkół Dolnego Śląska. Roczne stypendia w wysokości 2 tys. zł otrzymało 14 uczniów ze szkół podstawowych. Wsparcie w kwocie 2,5 tys. zł dostało 25 gimnazjalistów, a 3 tys. zł trafi do 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Stypendia przyznano w 4 kategoriach - za osiągnięcia naukowe (26), sportowe (15), artystyczne (8) i za działalność społeczną (5).

Dotacja przekazana z budżetu Województwa Dolnośląskiego na realizację ww. zadania wyniosła 150 tys. zł.

Podczas uroczystości wręczono również 7 stypendiów Programu Stypendiów Pomostowych na rok akademicki 2013/2014. Stypendia kierowane są do uzdolnionych maturzystów, którzy po raz pierwszy podeszli i zdali egzamin w 2013r., mieszkają w małych miejscowościach Dolnego Śląska (poniżej 20 tys. mieszkańców) oraz dostali się na I rok studiów dziennych magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia do nadawania tytułu naukowego magistra.

Stypendia pomostowe będą w 25% sfinansowane ze środków programu "zDolny Śląsk".

Program Stypendialny „zDolny Śląsk” jest prowadzony i zarządzany na zlecenie samorządu województwa od 2001 roku przez organizację pożytku publicznego – Fundację Edukacji Międzynarodowej. Celem programu jest znoszenia barier w dostępie do oświaty oraz wspieranie uzdolnionej młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.