PARTNER PORTALU
  • BGK

Dom perkusisty dla młodych muzyków z Tarnowa

  • tarnow.net.pl    3 października 2012 - 16:04
Dom perkusisty dla młodych muzyków z Tarnowa

Od uroczystego uderzenia w bęben, rozpoczęło się jego funkcjonowanie. Uczniowie mają do dyspozycji miejsce, w którym, w komfortowych warunkach, mogą doskonalić swoje umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych.
- Młodym artystom chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do kształcenia. Plastycy już je mają. Mają najnowocześniejszą szkołę plastyczną w Polsce. Od tego roku mogą kontynuować na miejscu naukę na poziomie wyższym. Teraz kolej na muzyków. W oparciu o Zespół Szkół Muzycznych chcemy doprowadzić do powołania na Państwowej Szkole Zawodowej również kierunków muzycznych - mówił podczas otwarcia prezydent Ryszard Ścigała.

Dom Perkusisty to dwukondygnacyjny budynek zlokalizowany po północnej stronie istniejącego kompleksu Zespołu Szkół Muzycznych. Składa się z sali egzaminacyjnej i do zajęć zespołów na parterze oraz sześciu sal lekcyjnych i toalet usytuowanych na piętrze.

Budynek jest w pełni funkcjonalny - ze względu na jego specyfikę, zastosowana została stolarka okienna o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Najwyższe standardy w tym zakresie spełniają również ściany zewnętrzne.

Powierzchnia użytkowa całego budynku to prawie 250 mkw. Koszt inwestycji to blisko 600 tysięcy złotych. Jest ona w całości finansowana z budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.