PARTNER PORTALU
  • BGK

Dom studenta czeka lifting

  • kuriersuwalski.pl    8 lipca 2011 - 10:54

Bursę Szkolną przejętą przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach czeka gruntowny remont. Pieniądze na ten cel wyłożyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, by studenci i wykładowcy uczelni mogli przebywać w lepszych warunkach i korzystać z nowoczesnej infrastruktury budynku.
Zmian będzie sporo. Od czasu, gdy prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał akt notarialny dotyczący przekazania Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej budynku Bursy Szkolnej, uczelnia zabiegała o pozyskanie środków z ministerstwa. Kapitalny remont okazał się planem całkiem realnym – dzięki przychylności szefowej resortu – prof. Barbary Kudryckiej. W budynku przy ulicy Szkolnej powstaną 2-3 osobowe sale. Pomieszczenia na parterze mają zostać zaadaptowane na przychodnię akademicką. W Domu Studenta będą też działać 2 windy. Oprócz wprowadzenia zmian wewnątrz, uczelnia planuje przeprowadzić także termomodernizację budynku i uatrakcyjnić teren.

Gruntowny lifting Bursy Szkolnej nie przeszkodzi w jej funkcjonowaniu. Prace będę przebiegały etapami. I etap prac remontowych po uzyskaniu pozwoleń zostanie zakończony w grudniu 2011 roku, a kolejny etap w grudniu 2012 roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w budynku będzie funkcjonować kilka jednostek. – W odnowionym obiekcie znajdzie się Dom Studenta, Dom Asystenta i Bursa Szkolna. Pomieszczenia laboratoryjne położone najniżej w budynku, należące do ZST, będą działać nadal i służyć obu placówkom – informowała kilka miesięcy temu Ewa Krzesicka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.