PARTNER PORTALU
  • BGK

Dostosować nauczanie do obecnych potrzeb

  • PAP    23 października 2013 - 12:43
Dostosować nauczanie do obecnych potrzeb

"Dziś kształcimy (się) dla jutra" - pod takim hasłem rozpoczął się w środę w Katowicach Śląski Kongres Oświaty. Udział w tym przedsięwzięciu zadeklarowało ok. 2 tys. nauczycieli z całego woj. śląskiego.
Kongres potrwa od środy do czwartku. Organizują go Śląskie Kuratorium Oświaty, Uniwersytet Śląski oraz wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

"Quo vadis dzisiaj polska szkoło, polska edukacjo" - na takie pytanie, jak podkreślał wojewoda śląski podczas briefingu prasowego, będą próbowali odpowiedzieć eksperci biorący udział w kongresie. Dodał, że jest to pierwsze tak duże wydarzenie edukacyjne organizowane w woj. śląskim.

Czytaj też: Uczniowie i rodzice kapitałem szkoły

"Musimy zrozumieć w jaki sposób najlepiej dotrzeć do ucznia wykorzystując zarówno stare doświadczenia, stare metody jak i najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe", by "wypracować na przyszłość jak najlepszy system kształcenia" - powiedział dr Mirosław Nakonieczny z Uniwersytetu Śląskiego.

Wiceminister w Ministerstwie Edukacji Narodowej Joanna Berdzik dodała, że bardzo ważne jest, aby jak najwięcej środowisk włączało się w dyskusję o tym jak powinna funkcjonować szkoła. "To miejsce (Katowice) jest dziś takim, w którym zawiąże się taka koalicja na rzecz dobrej edukacji naszych uczniów" - powiedziała Berdzik.

Uczestnicy Śląskiego Kongresu Oświaty w Katowicach będą rozmawiać m.in. o dostosowaniu nauczania do zmieniających się potrzeb i możliwości uczniów oraz sytuacji szkolnictwa. Udział w tym wydarzeniu weźmie ok. 2 tys. nauczycieli i dyrektorów szkół.

W ciągu dwóch dni poruszone zostaną m.in. tematy z zakresu bezpieczeństwa uczniów, działań szkół na rzecz promocji aktywności fizycznej wśród uczniów, a także prawnych aspektów zawodu nauczyciela i odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli.

Nie zabraknie również debat na tematy związane z wpływem nowoczesnych technologii na edukację. Nauczyciele będą mogli wziąć udział w spotkaniach: "Neurodydaktyka. Najnowsze odkrycia nauki o ludzkim mózgu w praktyce szkolnej", czy "Epoka cyfrowych tubylców. Zastosowanie nowoczesnych technologii w edukacji".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.